KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

Harmonogram

1291db0b-e639-3f1c-e351-eab0d6dede9c

Gładysz blisko mistrzostwa



Przed tym weekendem wydawało się, że tylko cud może dać Maciejowi Gładyszowi mistrzostwa Spanish Winter Championship. I chyba ten cud się dzieje.

Odrobił

 

Jadąc na tor Aragon, Maciej Gładysz tracił do Matti Colnaghi 28 punktów. W kwalifikacjach Gładysz zrobił swoje – wygrał, a Colnaghi był pierwszy. Tym samym odrobił już 2 punkty.

Wyścig Gładysz przejechał po profesorsku, prowadząc od startu do mety. Jakby tego mało, osiągnął najlepszy czas wyścigu. To kolejny punkt dla Polaka.

Colnaghi natomiast jechał z przygodami – po kolizji spadł na koniec stawki i nie dowiózł żadnych punktów. A to oznaczało, że Maciek Gładysz jednym wyścigiem odrobił wszystkie punkty straty do rywala. Przed ostatnim wyścigiem mają tyle samo punktów.

 

Niedziela

 

Jakby tego było mało, za wczorajszą kolizję Colnaghi został przesunięty na starcie do dzisiejszego wyścigu o 5 miejsc. “Problem” w tym, że nie będzie możliwości przesunięcia go o tyle miejsc bo w dzisiejszych kwalifikacjach zajął dopiero 23. miejsce. Tym samym wystartuje z końca stawki.

Gładysz w dzisiejszej czasówce był drugi i biorąc pod uwagę jego tempo, będzie dziś stało przed nim tylko jedno zadanie – dojechać do mety.

Wyprzedzić Gładysza i Colnaghiego w klasyfikacji generalnej Spanish Winter Championship może tylko jeden kierowca – James Egozi, który wygrał dzisiejsze kwalifikacje. Odrobił tym samym 2 z 27 punktów straty.

 

swc e4 kwale 2 aragon

Wyścig zacznie się o godz. 14:00 i będzie z niego prowadzona relacja live na blogu.

F4

 

Dziś rozegrane zostaną również dwa wyścigi pierwszej rundy Hiszpańskiej Formuły 4 na tym samym torze. Wczoraj niestety żaden z naszych kierowców nie zdobył punktów.

Dziś Janek Przyrowski zajął 2. miejsce w kwalifikacjach, a Wiktor Dobrzański był 27.

 

Kwale Hiszpańska F4 2 Aragon

Pierwszy wyścig zaplanowano na godz. 11:55. Niestety ze względów technicznych (awaria komputera) nie będę w stanie przeprowadzić relacji live z niego. Obejrzycie go poniżej:

Ostatni wyścig Hiszpańskiej F4 rozegrany zostanie o godz. 17:00 i z niego będę już w stanie przeprowadzić live`a. Zapraszam!



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 2 maja:
godz. 18:30 – Trening
godz. 22:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 3 maja:
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 4 maja:
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi