KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Marcin Rentflejsz, szymon034, Tomasz Ignaczak, Izabela Ch, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Grzegorz Wojtaszewski, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Paweł Kozłowski, Michał Pędzikiewicz.
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
I fit I sit, Dastan, Piotr, Kamil Orczyk, Robert

Harmonogram

Kacper Sztuka

Sztuka: Już wiem, czego mogę się spodziewać



Kacper Sztuka przygotowuje się do kolejnej rundy Eurocup-3 Spanish Winter Championship. Po inauguracji w Jerez teraz rywalizacja odbędzie się na wymagającym torze Autódromo Internacional do Algarve w Portimão, który stanowi istotny element przygotowań do głównego sezonu.

Kacper Sztuka zdobył cenne doświadczenie w nowej serii wyścigowej podczas pierwszej rundy w Jerez. Poznanie samochodu oraz specyfiki rywalizacji to kluczowe elementy dla polskiego kierowcy podczas startów w Spanish Winter Championship. Rywalizacja w Hiszpanii dały zespołowi pierwszą bazę do dalszej pracy i szukania ulepszeń.

Tor w Portimão to obiekt o długości 4,650 km, charakteryzujący się dużymi różnicami wysokości oraz technicznymi sekcjami. Występują tu zarówno szybkie łuki, jak i ciasne zakręty – a czasami wręcz ślepe przez wspomniane ukształtowanie terenu. Dodatkowym wyzwaniem może okazać się pogoda z uwagi na położenie obiektu niedaleko oceanu.

„Druga runda zimowej serii to dla mnie kolejny krok w przygotowaniach do głównego sezonu Eurocup-3. Po Jerez wiem już, czego mogę się spodziewać, dlatego do Portugalii jadę z innym nastawieniem. Kluczowe będzie odpowiednie wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń oraz dalszy rozwój ustawień samochodu i mojej współpracy z zespołem Campos Racing” – mówi Kacper Sztuka.

 

“Tory w Jerez i Portimão są w głównym sezonie w tym roku, dlatego to ważne, że mogę nauczyć się nowego dla mnie obiektu przed jego rozpoczęciem. Dziękuję moim partnerom – Grupie Orlen, Extral Aluminium, Grupie PGS i DL Logistics – za wsparcie, które pozwala mi realizować program startów w 2025 roku” – dodaje kierowca.

Eurocup-3 Spanish Winter Championship Runda 2 – Autódromo Internacional do Algarve:

Piątek, 21 lutego:
9:00 Trening 1
13:10 Trening 2

Sobota, 22 lutego:
9:00 Kwalifikacje 1
12:13 Wyścig 1
15:23 Wyścig 2

Niedziela, 23 lutego:
9:00 Kwalifikacje 2
12:13 Wyścig 3

Na podstawie informacji prasowej



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 marca:
godz. 4:30 – Trening
godz. 8:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 marca:
godz. 4:00 – Sprint
godz. 8:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 23 marca:
godz. 8:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi