Nadal nie znamy programu wyścigowego Tymka Kucharczyka na sezon 2025, ale kierowca deklaruje, że mocno nad nim pracuje.
Większość naszych juniorów zaczęła już sezon. W Spanish Winter Championship jeżdżą Maciej Gładysz, Kacper Sztuka, Jan Przyrowski i Wiktor Dobrzański. Jutro do drugiej rundy Formula Winter Series przystąpią Kornelia Olkucka i Aleksander Ruta.
Nadal nie wiemy jednak, co z karierami Tymka Kucharczyka czy Piotra Wiśnickiego. Ten pierwszy został niedawno wcielony do programu Akademia Motorsportu Orlen, w którym znalazło się ośmioro obiecujących zawodników.
“Cieszę się, że po przerwie moim partnerem została ponownie Grupa Orlen i w tym roku będę reprezentować Akademię Motorsportu” – komentuje Tymek.
Kierowca deklaruje, że jego program na nowy sezon nadal jest w trakcie krystalizacji i ma nadzieję, że niebawem “będzie mógł przekazać dobre informacje”.
Cieszę się, że po przerwie moim partnerem została ponownie @GrupaORLEN i w tym roku będę reprezentować Akademię Motorsportu 🇵🇱🙌
Tymczasem ciągle ciężko pracujemy poza torem, aby dopracować szczegóły sezonu 2025. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł Wam przekazać dobre informacje… pic.twitter.com/qoYy2zq98T
— Tymek Kucharczyk (@TymekKucharczyk) February 14, 2025
Realnie patrząc, szanse Tymka na jazdę w Formule 3 są bardzo małe, żeby nie powiedzieć żadne. Bardziej prawdopodobny jest program w niższej serii, pokroju Euroformuły Open. Musimy jednak poczekać na oficjalne potwierdzenie bowiem sytuacja jest dynamiczna.