KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

schody treningowe matrix

Schody treningowe do domu – najlepszy sposób na ćwiczenia cardio

 

Decyzja o stworzeniu domowej siłowni wymaga zastanowienia. Czasem jedyną przeszkodą okazuje się budżet. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, warto zainwestować w schody treningowe do domu. Taki zakup zwiększa motywację, co sprawia, że upragnione efekty pojawiają się szybciej niż przy nieregularnych wizytach na siłowni. Zebraliśmy cenne wskazówki zakupowe, informacje na temat fenomenu tego urządzenia fitness oraz podajemy odpowiedź na pytanie, ile trzeba chodzić po schodach, żeby schudnąć lub osiągnąć inny cel.

Fenomen schodów treningów – jak ćwiczyć?

Do najpopularniejszych domowych urządzeń fitness zaliczają się m.in. bieżnia i rower treningowy. W ostatnich latach jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się schody, które łączą w sobie elementy marszu oraz wspinaczki. Co jest lepsze, bieżnia czy schody treningowe? Efekty z ćwiczeń na obu maszynach są raczej podobne: poprawa kondycji, zwiększenie wytrzymałości oraz zrzucenie zbędnych kilogramów.

Praca mięśni nóg, pośladków, a nawet brzucha – to wszystko gwarantują schody treningowe. Jak ćwiczyć, aby uniknąć kontuzji? Osoby początkujące powinny zaczynać od powolnego tempa i stopniowo zwiększać jego intensywność. Pozwoli to na przyzwyczajenie się do nowego ruchu i wypracowanie swojego rytmu ćwiczeń. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników wiele modeli oferuje programy interwałowe, które umożliwiają szybsze osiąganie swoich celów. Podczas treningu warto skupić się na poprawnej postawie ciała – plecy powinny być wyprostowane, a ruch kontrolowany.

Ile trzeba chodzić po schodach, żeby schudnąć? Dobry plan to podstawa

Trening na schodach wiąże się z wieloma korzyściami. Pierwsze efekty systematycznych ćwiczeń są widoczne już po kilku tygodniach. Bardzo szybko można przekonać się o tym, że to wyjątkowo angażująca maszyna. Czas trwania treningu powinien być dopasowany do indywidualnych możliwości i potrzeb. Jeżeli celem jest schudnięcie, wspinanie o umiarkowanej intensywności powinno trwać co najmniej 30 minut. Chcąc wzmocnić mięśnie nóg, można skrócić czas, ale ustawić wyższy opór schodów treningowych. Efekty będą zależeć również od innych czynników – regularności, stanu zdrowia czy prowadzonej diety. Dobrze o tym pamiętać.

Schody treningowe – cena, modele, możliwości

Szukając idealnych schodów treningowych do domu, należy ustalić swój budżet. W sklepach dostępne są bowiem modele od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak szeroki zakres cen wynika zwykle z różnic technicznych. Na rynku można znaleźć schody treningowe wyposażone w podstawowe funkcje, jak liczenie czasu czy wyświetlanie spalanych kalorii, oraz bardziej zaawansowane urządzenia.

Takim przykładem może być np. Climbmill C50 od Matrix Fitness, który ma aż 25 regulowanych elektronicznie poziomów oporu. Producenci zadbali o wygodę użytkownika i zamontowali na schodach uchwyt na butelkę, miejsce na telefon oraz kółka transportowe. Podczas zakupów można zdecydować się na wybór konsoli – w bardziej podstawowym wydaniu lub w wersji premium, która umożliwia korzystanie z aplikacji rozrywkowych oraz programów treningowych.

Wspomniany model Climbmill C50 znajduje się na stronie JohnsonFitness.pl oraz w salonie stacjonarnym sklepu, który mieści się w Warszawie. Zastanawiając się, co jest lepsze, bieżnia czy schody, na miejscu można przetestować oba urządzenia, aby przekonać się na własnej skórze, który sprzęt fitness robi lepsze wrażenie. Zaletą zakupów w JohnsonFitness.pl jest także gwarancja domowa door-to-door, wynosząca w przypadku omawianych schodów aż 10 lat.

Materiał sponsorowany

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Popularne tagi