KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

20241212145030_gf1297f69bf4cb697677f261375b7a7d59490f68c4e814fcb7c1d36e1f6ea283ba7d44d3f5ee2c7154634028a9037bccaaaddc13577a1d178223902a5f223bc35_1280.jpg

Jak zaplanować wyjazd na Grand Prix Węgier?

Wyścigi F1 w Budapeszcie każdego roku przyciągają tysiące kibiców. Hungaroring to tor, do którego bez większego problemu dotrzesz także z Polski. Dowiedz się, jak zaplanować taki wyjazd, aby był on niezapomnianym sportowym przeżyciem. Przekonaj się, że może to być świetna przygoda dla Ciebie oraz Twoich bliskich.

Bilety na Grand Prix w Budapeszcie – co warto wiedzieć?

Zakup biletów na Grand Prix w Budapeszcie to pierwszy krok do organizacji wyjazdu marzeń, podczas którego zobaczysz na żywo najszybszych kierowców na świecie. Możesz je nabyć na wielu stronach internetowych m.in. na f1hungary.com, a także na oficjalnej witrynie F1.

Ceny biletów są uzależnione od miejsca, które wybierzesz, a także od tego, czy zdecydujesz się wziąć udział tylko w jednym dniu zmagań, czy też chcesz spędzić na torze cały weekend. Kibice mogą wybierać miejsca siedzące na trybunach lub stojące. Pierwsze z nich są droższe, a także cieszą się większą popularnością, dlatego nie warto zwlekać z zakupem miejsca na nie. Miejsca na trybunach zapewniają większy komfort, dlatego powinieneś o nich pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy planujesz wyjazd np. z dzieckiem.

Wielu kibiców chętnie wybiera miejsca stojące, czyli na trawiasty teren otaczający tor. Można je najczęściej nabyć do ostatniej chwili przed wydarzeniem. Taki bilet pozwala zająć praktycznie dowolne miejsce. Możesz zabrać ze sobą koc lub przenośne krzesełko, aby zapewnić sobie większy komfort. Na terenie wokół toru znajduje się sporo wzniesień, z których można obserwować zmagania kierowców w bolidach F1. Musisz jednak liczyć się z tym, że cieszą się one dużą popularnością. Jeśli będziesz chciał zająć miejsce z dobrym widokiem, musisz pojawić się na torze z dużym wyprzedzeniem przed rozpoczęciem wyścigu.

Jak dostać się na Hungaroring?

Wyjazd na Grand Prix do Budapesztu warto zaplanować z wyprzedzeniem. Dzięki temu znajdziesz miejsce noclegowe dopasowane do potrzeb. Im bliżej wydarzenia, tym niższa dostępność hoteli, hosteli, apartamentów na wynajem itd. W 2025 r. Grand Prix Węgier odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

Najwygodniejszym sposobem na dotarcie do Budapesztu jest bez wątpienia podróż samochodem. Pamiętaj o tym, aby dobrze się do niej przygotować. Zadbaj o stan techniczny pojazdu, a także o ubezpieczenie auta. Musisz mieć ważną polisę OC, ale planując wyjazd za granicę, warto także pomyśleć o dodatkowej ochronie np. assistance lub AC. Porównywarka ubezpieczeń OC/AC pomoże Ci w znalezieniu najlepszej oferty.

Planując wyjazd do Budapesztu, pamiętaj także o zakupie winiet. Jest to opłata za przejazd niektórymi odcinkami dróg. Winiety musisz mieć nie tylko podczas podróżowania po węgierskich autostradach, ale także w Czechach i na Słowacji. Ich brak wiąże się z karą finansową. Najwygodniejszym sposobem nabycia winiet jest ich zakup przez Internet.

Hungaroring znajduje się około 25 km od Budapesztu. Na wydarzenie możesz dostać się własnym samochodem, taksówką lub autobusem. Pierwsze rozwiązanie jest najbardziej komfortowe. Wybierając je, musisz jednak liczyć się z koniecznością zaplanowania wyjazdu ze stolicy Węgier nawet 2-3 godziny przed rozpoczęciem treningu, kwalifikacji lub wyścigu. Dotarcie na tor może wiązać się bowiem z oczekiwaniem w korkach. Najczęściej są one największe w niedzielę, czyli przed głównym wyścigiem.

Dojazd taksówką także może wiązać się z oczekiwaniem w korkach na wjazd na tor. Jest zdecydowanie najdroższą opcją podróżowania. Na kibiców czekają darmowe autobusy, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeśli planujesz w taki sposób dostać się na Hungaroring, licz się z długim oczekiwaniem na wejście na pokład.

Co zabrać ze sobą na tor?

Wejście na Hungaroring jest poprzedzone kontrolą tego, co kibice wnoszą ze sobą. Ochroniarze sprawdzają bagaże w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Nie można wnieść na tor m.in.:

  • ostrych i niebezpiecznych przedmiotów,
  • szklanych butelek,
  • napojów alkoholowych,
  • dronów i innych zdalnie sterowanych maszyn latających.

Dopuszczalne jest wniesienie ze sobą napojów bezalkoholowych w plastikowych butelkach, a także jedzenia. Na miejscu znajdziesz wiele punktów gastronomicznych oferujących dania typu fast-food. W strefach przeznaczonych dla kibiców zlokalizowane są także stacje z bezpłatną wodą pitną. Znajdziesz tam także sklepy z ubraniami i gadżetami F1.

Na tor możesz wnieść ze sobą parasolkę, ale pamiętaj o tym, że jej używanie jest zakazane na trybunach. Może ona bowiem utrudniać widoczność innym kibicom. Przed wyjazdem sprawdź dokładnie prognozę pogody. Jeśli ma być upalnie, nie zapomnij zabrać ze sobą nakrycia głowy oraz kremu z filtrem. W przypadku prognozowanych opadów najlepszym rozwiązaniem będzie płaszcz przeciwdeszczowy.

Wyjazd na Grand Prix Węgier w Budapeszcie to dla wielu kibiców F1 spełnienie marzeń. Jest okazją do tego, aby zobaczyć najlepszych kierowców bolidów na żywo. Jeśli będziesz mieć nieco szczęścia, być może uda Ci się spotkać któregoś z nich podczas wieczornego spaceru po Budapeszcie.

Materiał zewnętrzny

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Popularne tagi