Wygląda na to, że Daniel Ricciardo nie ma zamiaru wracać do Formuły 1, zwłaszcza z Cadillaciem. Brak zainteresowanie takim transferem potwierdzają obie strony.
Daniel Ricciardo po niemal czterech bardzo rozczarowujących sezonach pożegnał się z Formułą 1, a w barwach Visa CashApp RB zastąpił go Liam Lawson.
Ricciardo nie deklarował chęci powrotu do Formuły 1, ale gdy wejście Cadillaca do Formuły 1 jako 11. zespołu zostało potwierdzone, wielu ekspertów widziało w Australijczyku naturalnego kandydata do miejsca w ekipie.
Daniel nadal jest dość młodym kierowcą, jest też bardzo popularny w USA za sprawą serialu Drive to Survive.
Źródła bliskie kierowcy mówią jednak, że nie było kontaktu ze strony Cadillaca z Ricciardo. Sam kierowca został zapytany bezpośrednio przez kibica czy jest coś na rzeczy. „Nie będzie Cadillaca?”, „Nie, skończyłem już” – odparł Australijczyk.
OFICIAL: Daniel Ricciardo announces retirement from Formula 1 pic.twitter.com/Ty9fxX7VlR
— Rhys 🇦🇺❗️ (@SulloReport) December 15, 2024
Oczywiście w Formule 1 nigdy nie można mówić nigdy, jednak wydaje się, że rzeczywiście Daniel postanowił już przejść na emeryturę. Po odejściu z Formuły 1 nie ścigał się w innej serii i nie słychać by miał takie plany.