KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Futsal,Field,Net.,On,The,Background,Of,Futsal,Pitches,With

Rodzaje siatki do zabezpieczenia boiska sportowego



Jednym z ważnych elementów stanowiących zabezpieczenie na boiskach są siatki sportowe. Ich brak powoduje, że boisko nie jest w pełni przygotowane do użytkowania, a nawet może w ogóle nie być do niego dopuszczone. Siatki na boiska powinny być ściśle dopasowane do miejsca i pełnionej funkcji. Jakie są ich rodzaje? Które są najbardziej praktyczne?

Piłkochwyty – niezastąpione siatki na boiska

Gdy mowa o ochronie boiska, niemal od razu na myśl nasuwają się piłkochwyty. To specjalne siatki, których zadaniem jest zatrzymywanie piłki. Pozostaje ona w obszarze rozgrywki i nie wydostaje się na zewnątrz, co zapobiega wielu niebezpiecznym sytuacjom.

Mowa tu nie tylko o nieuważnym wtargnięciu na ulicę, ale też np. o przypadkowym uderzeniu osoby postronnej. Piłkochwyt stanowi ponadto skuteczną ochronę pojazdów i budynków przed zniszczeniem. Montując go, nie trzeba obawiać się choćby o przypadkowe wybicie okna.

Ogrodzenie z siatki – idealne uzupełnienie dla piłkochwytów

Połączenie piłkochwytów z ogrodzeniem siatki to niezawodne rozwiązanie. Takie podwójne zabezpieczenie boiska stanowi świetną ochronę – zarówno z perspektywy osób postronnych czy kibiców, jak i samych zawodników.

Siatki na boisko służące jako ogrodzenie nie tylko podnoszą poziom bezpieczeństwa. Ich dodatkowe zadanie to zwiększanie komfortu gry. Podobnie jak piłkochwyty zapobiegają przedostawaniu się piłki poza teren rozgrywki, więc nie ma potrzeby robienia długich przerw. Gra staje się bardziej płynna, a zawodnicy mogą pozostać skoncentrowani. Dodatkowo takie wewnętrzne ogrodzenie z siatki, poprowadzone wzdłuż stałego, najczęściej metalowego płotu, ogranicza hałas generowany przez uderzenia piłką w parkan – jest to szczególnie istotne, gdy boisko zlokalizowane jest wśród zabudowy mieszkaniowej.

Siatki na boisko do zabezpieczania bramek

Nie można oczywiście zapomnieć o siatce do zabezpieczania bramek, które w wybranych dyscyplinach są niezastąpione (to np. piłka nożna czy ręczna). Za sprawą tego typu produktów piłka bądź krążek pozostaje w świetle bramki i nie wydostaje się poza teren gry. Ułatwia to rozgrywkę, ale też chroni kibiców. Trzeba pamiętać, że chcąc strzelić gola, zawodnicy mocno uderzają piłkę – kontakt z nią może więc okazać się niebezpieczny.

Football,Or,Soccer,Goal,Post,On,A,Training,Ground,In

Rodzaje siatki do zabezpieczenia boiska sportowego – kotary grodzące

Za pomocą kotar możliwe jest podzielenie dużego boiska na kilka mniejszych pól do gry. Wówczas drużyny trenują w tym samym czasie bez obawy, że będą wzajemnie sobie przeszkadzać. To także ochrona zawodników przed uderzeniem piłką rozgrywaną na sąsiednim polu. Takie rozwiązanie można stosować na boisku wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Czym charakteryzują się dobre siatki na boiska?

Zakupione siatki do zabezpieczenia boiska muszą być przede wszystkim trwałe, a na to wpływa m.in. materiał wykonania. Najlepiej sprawdzają się modele z polietylenu i polipropylenu. Warto zadbać o to, aby były wzbogacone o dodatek zwiększający ich odporność na promieniowanie UV. Wówczas nie zblakną i nie zaczną kruszyć się na skutek długotrwałej ekspozycji na słońce.

Równie ważną rolę odgrywa rozmiar. Docinanie materiału czy podwijanie jego nadmiaru to rozwiązania, których lepiej unikać. Renomowany producent siatek sportowych Symar oferuje takie wykonane na konkretny wymiar – to gwarancja idealnego dopasowania. Dodatkowo należy zweryfikować kilka innych parametrów, czyli:

  • wielkość oczek,
  • kolor,
  • grubość,
  • wagę.

Kwestie te mają wpływ na wytrzymałość produktu, jak i jego estetykę.

Symar – trwałe siatki na boiska na dowolny wymiar, do każdej dyscypliny. Zamów produkt na indywidualne zamówienie i należycie zabezpiecz obiekt sportowy!

Materiał zewnętrzny



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Singapuru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Mugello ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 20 września
godz. 11:30 – 1. trening
godz. 15:00 – 2. trening

Sobota, 21 września
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 22 września
godz. 14:00 – Wyścig

Popularne tagi