KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, Marcin Bogutyn, Marcin Rentflejsz, szymon034, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Tomasz Ignaczak, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
UniRacers, Łukasz w., Tancesz, Marcin, Szalony Burżuj, Paweł Koziarski
Wolff Toto

Majątki szefów zespołów F1: Jeden bogacz i zaskoczenie na podium



Portal planetf1.com pokusił się o ciekawe zestawienie majątków szefów zespołów Formuły 1. Kto zgromadził najwięcej?

Toto Wolff

 

Niespodzianką oczywiście nie będzie fakt, że najbogatszym szefem zespołu jest Toto Wolff, którego majątek szacuje się na 1,6 miliarda dolarów. Właściciel 1/3 zespołu Mercedesa w ubiegłym roku wzbogacił się o 0,6 miliarda dolarów.

Wolff swój ogromny majątek zaczął gromadził ponad 25 lat temu od udanych inwestycji giełdowych. Pasja do motorsportu sprawiła, że zaczął inwestować w ten sport. W Formule 1 zaczął od inwestycji w Williamsa, a w 2012 roku kupił za około 50 mln dolarów 1/3 udziałów w Mercedesie.

Christian Horner

 

Na drugim miejscu jest Christian Horner, którego wartość to 50 mln dolarów. To bardzo niewiele w porównaniu z Wolffem. Roczne zarobki Hornera to około $10 mln i jest on najlepiej opłacanym szefem zespołu. Horner sprawuje władzę w ekipie z Milton Keynes od 2006 roku. Stanowisko objął mając 31 lat.

 

Majątek Hornerowi przyniosły inwestycje w zespół Arden, który jeździł w seriach juniorskich.

Alessandro Aluni Bravi

 

„Reprezentant” Stake F1 Team to zaskakujący członek podium tego zestawienia. Od 2017 roku jest on w zarządzie Saubera. Wcześniej był szefem zespołów Formuły 2 Trident oraz ART. Jego majątek szacuje się na $5 mln.

James Vowles

 

Tyle samo wart ma być majątek szefa Williamsa, Jamesa Vowlesa, który wcześniej przez wiele lat pobierał bardzo wysokie wynagrodzenie w Mercedesie.

Fred Vasseur

 

Zaskakująco nisko w zestawieniu jest szef Ferrari, Fred Vasseur, którego majątek szacuje się na 3 mln dolarów. Zanim przeszedł on do Maranello, był szefem Saubera i Renault. Od wielu lat jest jednak w motorsporcie, a jego juniorska ekipa ART odnosiła wiele sukcesów w niższych seriach.

 

Andrea Stella

 

$1,5 mln to wartość majątku szefa McLarena, który od dawna pracuje w ekipie, a od kilku lat jest jej szefem. W Formule 1 jest jednak od 2000 roku i zaczynał w Ferrari.

Mike Krack

 

Również bardzo bogate doświadczenie w F1 ma Mike Krack, szef Astona Martina, który swoją rolę sprawuje od 2022 roku. Wcześniej pracował m.in. w BMW i Porsche, nie tylko w F1, ale też w DTM.

Nie są natomiast znane nawet orientacyjne dane dotyczące majątków Ayao Komatsu, Laurenta Mekiesa oraz Olivera Oakesa – nowego szefa Alpine.

Na podstawie: planetf1.com
fot. Mercedes F1 Team



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Singapuru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 20 września
godz. 11:30 – 1. trening
godz. 15:00 – 2. trening

Sobota, 21 września
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 22 września
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Mugello ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi