KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciej Stankiewicz, Maciek Kowalczyk, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Kamil G, Izabela Ch, Maks Szmytkowski, Mateusz Wanat, Marcin Parzych, Tomasz Ignaczak, Grzegorz Wojtaszewski, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Archetype, Esox33, Szymon034, Gnusma, Xandi, Bartek, Dymek, Wojtek, Mateusz G.

Harmonogram

HUN_GP_DL-2922

Sztuka podsumowuje Hungaro i liczy na więcej na Spa



Runda na Węgrzech nie przyniosła zbyt wielu emocji, a wyścigi stały pod znakiem procesji. Jak zapowiada Kacper Sztuka, już w najbliższy weekend rywalizacja na legendarnym Spa-Francorchamps będzie zdecydowanie ciekawsza.

Na Hungaroringu sportowa rywalizacja praktycznie zakończyła się już w piątek. W przerwanych czerwoną flagę kwalifikacjach większość stawki nie ukończyła swoich najszybszych okrążeń. Niestety, w tej grupie był również Kacper Sztuka, który ostatecznie uplasował się w trzeciej dziesiątce. Z kolei sprint i wyścig główny to niewiele akcji na torze i okazji do wyprzedzania.

Inaczej zapowiada się runda na słynnym torze Spa-Francorchamps. Belgijski klasyk to bardzo oczekiwana pozycja w kalendarzu Formuły 3 przez kierowców. Długie proste, szybkie zakręty i płynny rytm całego okrążenia pozwalają wykorzystać moc oraz potencjał aerodynamiczny samochodu, a rywalizacja często jest zacięta do ostatnich metrów wyścigów.

„Hungaroring okazał się tradycyjną procesją, przez co w samych wyścigach niewiele się działo. Weekend rozstrzygnął się tak naprawdę w piątek po kwalifikacjach. Szkoda, że nie mogliśmy dokończyć ostatniego okrążenia przez czerwoną flagę. Ogromne słowa uznania należą się polskim kibicom, którzy przyszli z wieloma biało-czerwonymi flagami od samego rana każdego dnia. Teraz przed nami runda na torze Spa-Francorchamps, gdzie rywalizacja znowu będzie o wiele bardziej zacięta” – mówi Kacper Sztuka.

 

„Dobry balans samochodu między prędkością na prostych a dociskiem potrzebnym w drugim sektorze jak zwykle stanowić będzie klucz do sukcesu na tym słynnym obiekcie. Postaram się wykorzystać swoje doświadczenie z poprzednich startów tutaj i powalczyć o lepsze pozycje, bo w ostatnich kilku wyścigach nie zawsze wykorzystaliśmy potencjał samochodu. Po upalnych Węgrzech szykuje się kolejna runda z niepewną pogodą, dlatego tym ciekawsze będą transmisje na Viaplay Sport ze wszystkich sesji. Dziękuję moim partnerom z Grupy ORLEN i Extral Aluminium za możliwość rywalizacji w pełnym sezonie FIA F3” – dodaje kierowca.

Oto harmonogram rywalizacji F3 w ten weekend:
Piątek, 26 lipca:
godz. 9:55 Trening
godz. 15:05 Kwalifikacje

Sobota, 27 lipca:
godz. 9:50 Sprint

Niedziela, 28 lipca:
godz. 8:30 Wyścig główny

Już teraz zapraszam na relacje live na blogu!

Na podstawie informacji prasowej



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi