KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

2024 Austrian Grand Prix, Sunday - LAT Images

Oceny mediów za Austrię: Brak wyraźnego bohatera

 

Niektóre oceny mediów po rywalizacji kierowców Formuły 1 w Grand Prix Austrii mogą zaskakiwać. Jednym z najgorzej ocenianych był Fernando Alonso.

Najwyżej oceniony został George Russell, ale jego średnia nie przekroczyła 9. Identyczne noty dostali Osca Piastri i Nico Hulkenberg. Wysoko oceniono też postawę Carlosa Sainza i Lando Norrisa.

Na drugim biegunie znaleźli się Sergio Perez, Guanyu Zhou, Fernando Alonso i Logan Sargeant.

Największe różnice w notach były w przypadku Yukiego Tsunody, który otrzymywał noty od 2 do 6.

 

MKierowcaAMuSAutosportRacingnews365Planet F1f1i.comSumaŚrednia
1George Russell9998.58.5448.8
2Oscar Piastri977.59941.58.3
3Nico Hulkenberg9798.5841.58.3
4Carlos Sainz88888408
5Lando Norris788.57.58397.8
6Kevin Magnussen88788397.8
7Daniel Ricciardo77887.537.57.5
8Pierre Gasly7877.57.5377.4
9Max Verstappen 8676.5835.57.1
10Charles Leclerc6667.5732.56.5
11Esteban Ocon7766.5632.56.5
12Lewis Hamilton 7457.57.5316.2
13Valtteri Bottas665.565.5295.8
14Lance Stroll66566295.8
15Alex Albon65666295.8
16Yuki Tsunoda52666255
17Sergio Perez63456244.8
18Guanyu Zhou34565234.6
19Fernando Alonso5434.54.5214.2
20Logan Sargeant4443.54.5204

W klasyfikacji generalnej nie zaszły duże zmiany. Esteban Ocon wyprzedził Fernando ALonso, a dwa miejsca zyskał – kosztem Strolla i Bottasa – Kevin Magnussen.

 

MKierowcaŚrednia
1Max Verstappen 8.900
2Lando Norris8.420
3Charles Leclerc8.080
4Oscar Piastri7.650
5George Russell7.650
6Carlos Sainz7.580
7Nico Hulkenberg7.340
8Lewis Hamilton 7.040
9Yuki Tsunoda6.740
10Esteban Ocon6.721
11Fernando Alonso6.64-1
12Pierre Gasly6.630
13Alex Albon6.200
14Daniel Ricciardo6.150
15Sergio Perez5.850
16Kevin Magnussen5.752
17Lance Stroll5.71-1
18Valtteri Bottas5.69-1
19Guanyu Zhou5.320
20Logan Sargeant4.760
Oliver Bearman9.60

 

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi