KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

F1 Grand Prix of Canada

Kolejna potyczka słowna na linii Villeneuve – RicciardoDaniel Ricciardo w dość ostrych słowach postanowił zareagować na niedawną krytykę ze strony Jacquesa Villeneuva.

Przed Grand Prix Kanady mistrz świata z sezonu 1997, Jacques Villeneuve w dość zdecydowanych słowach wypowiadał się o Danielu Ricciardo, mówiąc, że jeżeli ktoś nie daje rady w F1 to powinno się go zmienić, a taki ktoś jak Daniel Ricciardo nie powinien szukać wymówek i prosić zespołu o zmiany w aucie bardziej mu odpowiadające.

Zapytany o te słowa kierowca Racing Bulls nie hamował się.

“Słyszałem, że mówił jakieś g*wno. Ale on zawsze mówi. Myślę, że zbyt często uderzał się w głowę. Nie wiem czy grał w hokeja czy coś” – powiedział Ricciardo, pytany o niedawne słowa Villeneuva.

Tymi komentarzami nie był zachwycony Villeneuve.“Jego reakcja była trochę zbyt osobista, a przecież jest on wzorem dla innych. Podobnie jak 20 innych kierowców jest na najwyższym szczeblu i powinien odpowiadać profesjonalnie. Tego co mówi, słuchają dzieci, nie może sobie pozwalać na personalne wycieczki” – powiedział Villeneuve.

“Cieszę się, że dowiedziałem się, że uderzyłem się w głowę zbyt wiele razy grając w hokeja. Kiedy otrzymujesz krytykę, musisz mieć twardą skórę. Jeżeli zalazłem mu za skórę to przyczyniło się to do jego lepsze jazdy. Ale to za mało, musi postarać się bardziej” – dodaje Kanadyjczyk.

Daniel Ricciardo zdobył punkty w Montrealu, finiszując na 8. miejscu.

“presja ciąży na nim. Na barkach dźwika spore oczekiwania. Miał dobry sprint w Miami i jedne dobre kwalifikacje. Ale to za mało. W Kanadzie był szybki, ale jako kierowca jesteś tak szybki jak kilka ostatnich twoich występów. On musi to powtórzyć podczas kolejnych weekendów” – dodaje Villeneuve.

Źródło: planetf1.com
fot. Red Bull Content PoolPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi