KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Oscar Piastri, McLaren MCL38, leads Lando Norris, McLaren MCL38

Piastri o żenującym skasowaniu czasu. McLaren protestował bezskutecznieCzy sędziowie Grand Prix Austrii wykazali się nadgorliwością, usuwając najlepszy czas Oscara Piastri z Q3 w kwalifikacjach?

Oscar Piastri wykręcił wczoraj 3. czas w kwalifikacjach, ale jego inżynier szybko poinformował go, że wynik ten będzie skasowany za przekroczenie limitów toru w zakręcie szóstym. Australijczyk był tym bardzo zdziwiony.

Po sesji w rozmowie z dziennikarzami Piastri powiedział, że kara dla niego jest „zawstydzająca dla sportu”.

„Pracujemy nad limitami toru, umieszczamy żwir za zakrętami, a ja nie opuściłem nawet toru. Zostałem na nim, to był mój najlepszy przejazd zakrętu numer 6, a i tak został skasowany” – mówi Oscar Piastri.

 

„Nie wiem, po co wydają setki tysięcy, jeżeli nie miliony, próbując zmienić dwa ostatnie zakręty, podczas gdy są inne zakręty, w których możesz wyjechać” – dodał Australijczyk.

Według niego to, że da się przekroczyć limity toru mimo braku wyjazdu na żwir oznacza, że zakręt ten wymaga zmiany.

„Byłem na limicie, tak jak wszyscy chcą być w tym zakręcie. Wydajemy tyle żeby pozbyć się tego problemu, a tu zostaję w torze i nie dotykam nawet żwiru. Jestem jedynym, któremu skasowano czas i być może dlatego więcej o tym mówię, ale według mnie to zawstydzające” – dodał Australijczyk.

Po sesji McLaren wystąpił do FIA o ponowne rozpatrzenie tej sytuacji i ewentualne przywrócenie czasu Piastriego.

 

Sędziowie uznali, że McLaren nie miał prawa do złożenia takiego protestu. W wyjaśnieniu argumentują oni, że McLaren nie określił dokładnie przepisu, na podstawie którego protestują oraz błędnie wskazał podmiot do którego składają protest. FIA napisała, że decyzja została podjęta przez stewartów nie podlega protestowi.

Jak wyjaśnił w rozmowie z planetf1.com szef McLarena, Andrea Stella, jego ekipa miała wątpliwości dotyczące sposobu wykrycia przekroczenia limitu toru przez Piastriego. Miało to zostać wychwycone z ujęć z helikoptera. Zespół zauważa, że nie dają one odpowiedniej perspektywy i nie są odpowiednio dużej jakości by oceniać tak ważną i dokładną sprawę.

„Chcieliśmy zobaczyć jasne dowody, że samochód był poza limitami toru bez żadnej wątpliwości. I nie mogę powiedzieć, że moje wątpliwości zostały rozwiane. System wychwytujący limity powinien mieć odpowiednią rozdzielczość, a dodatkowo powinien mieć stałą metodologię” – mówi Stella.

„Jeżeli używasz nagrań z helikoptera, to te nagrana powinny być dla wszystkich aut. Zazwyczaj bardzo wspieramy FIA, ale w tym przypadku nie możemy się z nimi zgodzić” – dodał Stella.

Źródło: racefans.net, planetf1.comPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi