KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

F1 Grand Prix of Canada

Decyzje sędziów po GP Kanady – oberwały Red Bull, RB, Perez i organizatorzyDwie kary finansowe, jedna sportowa i jedna, która dopiero zostanie wymierzona – sędziowie mieli sporo pracy po GP Kanady.

Red Bull

 

Sędziowie po wyścigu zajmowali się między innymi sytuacją Sergio Pereza, który po swoim wypadku wracał przez większość okrążenia z mocno uszkodzonym bolidem. Sędziowie zauważyli, że kierowca zgubił po drodze sporo karbonowych fragmentów auta i uznali, że było to niebezpieczne zachowanie.

Red Bull przyznał, że to zespół polecił Perezowi powrót do boksów w takich okolicznościach, chcąc uniknąć samochodu bezpieczeństwa.

 

W związku z tym sędziowie nałożyli na ekipę karę €25 tys.

Perez

 

Za to samo przewinienie karę sportową dostał Sergio Perez, który zostanie przesunięty na polach startowych do Grand Prix Hiszpanii o 3 miejsca.

RB

 

Kolejna kara została wymierzona ekipie Visa CashApp RB F1 Team, a to w związku ze spóźnieniem się na ceremonię hymnów Yukiego Tsunody.

 

Zespół wziął w tym przypadku winę na siebie, przyznając, że nie poinformował kierowcy o “timingu”. W związku z tym ekipa z Faenzy dostała €10 tys. kary.

Promotor

 

Z konsekwencjami będzie musiał liczyć się również promotor wyścigu. Wszystko za sprawą dużej grupy kibiców, która przedarła się przez linię ochrony i weszła na tor po zakończeniu wyścigu gy na torze były jeszcze bolidy.

Organizator przyznał się do zaniedbania i faktu, że jest to poważna sprawa. Octane Racing Group wyraziło skruchę i zapowiedziało przeprowadzenie wewnętrznego dochodzenia. Mimo to sędziowie uznali, że jest to tak poważna sprawa, że powinna trafić do wyższych instancji FIA.

Bez kary

Nie było natomiast kary w najważniejszej sprawie z punktu widzenia wyników wyścigu – dochodzeniu w sprawie kolizji Oscara Piastri i George Russella. Sędziowie uznali, że manewr był czysty, a Russell dołączył na tor w bezpieczny sposób. Dodatkowo natura toru oraz sucha nitka w jednym miejscu sprawiły, że nie był on w stanie ukończyć ataku, a wyjazd poza tor nie dał mu nieuczciwej przewagi.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi