KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Zdjęcie 15.05.2024, 15 33 55 (1)

Wystartował ORLEN Wyścig NarodówStart w Czechach, wymagający etap na Słowacji i wielki finisz w Polsce – tak wygląda plan tegorocznego ORLEN Wyścigu Narodów, jednej z trzech rund prestiżowego UCI Nations Cup U23. Rywalizacja czołowych kolarzy rozpoczęła się w środę, 15 maja. Ostatni etap zaplanowano na 19 maja. ORLEN po raz kolejny wspiera imprezę w charakterze sponsora tytularnego.

Kolarstwo wsparciem dla realizacji celów ORLEN

ORLEN umacnia pozycję największego sponsora krajowego sportu i mecenasa kultury, a realizowane działania sponsoringowe mają za zadanie wspierać strategię koncernu, budując rozpoznawalność marki oraz relację z klientami na rynkach, na których Grupa prowadzi swoją działalność.
Kolarstwo zajmuje ważne miejsce w działalności sponsoringowej Grupy ORLEN, która w ostatnich latach obejmowała kompleksowym wsparciem wszystkie najważniejsze imprezy rozgrywane w Polsce i za granicą. W zeszłym roku koncern debiutował jako Sponsor Główny Tour de Pologne, perły polskiego kolarstwa i jednocześnie największej cyklicznej imprezy sportowej w kraju. ORLEN Paliwa od lat towarzyszy młodym zawodnikom mierzącym się w TdP Junior im. Mariusza Więckowskiego.

Zaangażowanie w organizację międzynarodowych wydarzeń kolarskich buduje rozpoznawalność marki, co jest kluczowe w kontekście działalności Orlenu.

ORLEN skupia się między innymi na popularyzacji kolarstwa amatorskiego, współpracując z Lang Team Race. Według danych GUS jazda jednośladem to najczęściej podejmowana przez Polaków aktywność fizyczna – bez względu na wiek i płeć. O jego popularności świadczy także fakt, że po ośmiu latach przerwy na szosy wraca Tour de Pologne Women, któremu również patronuje ORLEN.
Przepustka do kolarskiej elity

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów składa się z 5 etapów. Na blisko 690-kilometrowej trasie pojawią się kolarze 22 reprezentacji narodowych oraz 3 ekipy krajowe. Wyścig to przepustka do kolarskiego świata dla zawodników do lat 23. W przeszłości rywalizację na trasie OWN zwyciężali choćby Marijn van den Berg czy Olav Kooij, którzy w kolejnych latach wygrywali między innymi etapy Tour de Pologne.

Logotyp ORLEN w trakcie tegorocznego wyścigu będzie eksponowany na nośnikach reklamowych podczas wszystkich etapów – między innymi na bandach wyznaczających trasę, ściankach zdjęciowych, balonach pneumatycznych oraz koszulkach lidera klasyfikacji generalnej ORLEN i klasyfikacji górskiej Lang Team. Ponadto logo znajdzie się na materiałach promocyjnych w druku, digitalu i mediach społecznościowych.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi