KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

240035-ferrari-gp-monaco-2024-sunday_2581704b-c1ad-40d2-83bf-bb833ceb6d8e

Oceny mediów po Monako: Perfekcyjny Leclerc, fatalny Perez



Media były zgodne w swojej ocenie formy Charlesa Leclerca podczas Grand Prix Monako Formuły 1. Jakie noty dostali inni kierowcy?

Pole position i zwycięstwo – wreszcie Charles Leclerc dopiął swego i wygrał swój domowy wyścig. Przez cały weekend był bardzo pewny i media zgodnie dały mu maksymalną notę – 10.

Drugi według mediów był Oscar Piastri i trudno się z tym nie zgodzić. Na kolejnych miejscach „niespodzianki”. Media bardzo wysoko oceniały Alexa Albona, George Russella i Yukiego Tsunodę. Trzeba przyznać, że wykonali oni świetną pracę.

Aż 4 kierowców miało średnią poniżej „4”: Guanyu Zhou, Esteban Ocon i Kevin Magnussen, a zdecydowaniej najgorzej ocenianym był Sergio Perez.


Największe różnice w ocenach występowały w przypadku Zhou – od 1 do 5,5.

MKierowcaAMuSCrash.netAutosportPlanet F1f1i.comSumaŚrednia
1Charles Leclerc10101010105010
2Oscar Piastri9999.5945.59.1
3Alex Albon99.587841.58.3
4George Russell99877.540.58.1
5Yuki Tsunoda9977.57.5408
6Carlos Sainz98788408
7Lando Norris88788.539.57.9
8Pierre Gasly99866.538.57.7
9Max Verstappen 88777377.4
10Lewis Hamilton 87.5666.5346.8
11Daniel Ricciardo66565.528.55.7
12Nico Hulkenberg76.5545.5285.6
13Fernando Alonso6654.5627.55.5
14Logan Sargeant65.564526.55.3
15Lance Stroll7643.55.5265.2
16Valtteri Bottas36.555.55.525.55.1
17Guanyu Zhou15.5354.5193.8
18Esteban Ocon34234163.2
19Kevin Magnussen53223.515.53.1
20Sergio Perez33123122.4

W klasyfikacji generalnej ocen mediów spore zmiany. Prowadzenie utrzymał Verstappen, ale na 2. miejsce wskoczył Leclerc. Pozycję zyskał Piastri.


Aż 3 miejsca stracił Sergio Perez, a po dwa zyskiwali Hamilton, Ricciardo i Stroll.

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.020
2Charles Leclerc8.641
3Lando Norris8.39-1
4Carlos Sainz8.090
5Oscar Piastri7.691
6Nico Hulkenberg7.39-1
7Yuki Tsunoda7.380
8George Russell7.301
9Fernando Alonso6.851
10Lewis Hamilton 6.802
11Sergio Perez6.61-3
12Esteban Ocon6.53-1
13Alex Albon6.261
14Pierre Gasly6.20-1
15Daniel Ricciardo5.742
16Valtteri Bottas5.69-1
17Lance Stroll5.562
18Guanyu Zhou5.52-2
19Kevin Magnussen5.40-1
20Logan Sargeant5.160
Oliver Bearman9.60



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi