KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

blank

Wyniki

Kubica Deletraz ELMS

Kubica: Chciałoby się pojeździć na nowych oponach i przejechać więcej kwalifikacjiRobert Kubica opowiedział o pierwszym pytaniu, jakie zadał Louisowi Deletrazowi oraz o ich współpracy w ostatnich latach.

Robert Kubica od czterech sezonów jeździ w wyścigach długodystansowych. Osiągnął w tym czasie wiele, ale wierzymy, że najlepsze dopiero przed nim.

Polak w rozmowie z portalem endurance.fr opowiedział o roli kierowcy w wyścigach długodystansowych i tym jak kierowca endurance powinien podchodzić do swoich zadań.

“Gdy dołączasz do różnych zespołów, różnych kultur, zdajesz sobie sprawę, że wszyscy z zewnątrz wyglądają tak samo, ale koniec końców każdy ma swój sposób funkcjonowania i pracy. Będąc w padoku przez długi czas w różnych kategoriach zebrałem pewne doświadczenia i myślę, że dość dobrze wiem, czego potrzeba na torze i poza nim żeby być konkurencyjnym. W tym momencie w TF pracujemy bardzo dobrze. To zespół trochę mieszany gdyż większość osób pracujących przy samochodzie jest Brytyjczykami, ale inżynierami są raczej osoby z Francji” – mówi Kubica.

 

“Jak zawsze to nowe wyzwanie, trzeba się poznać, próbować zrozumieć. Myślę jednak, że możemy być konkurencyjni. Mamy wszystkie składniki ku temu. Z Louisem jadę czwarty sezon i myślę, że zrobiliśmy bardzo dużo w poprzednich latach. Jonny Edgar jest ekstremalnie konkurencyjny i bardzo inteligentny poza samochodem, świetnie się z nim pracuje” – dodaje Robert.

Ciekawa była historia dotycząca jednego z pierwszych kontaktów Kubicy i Deletraza.

“Jedno z pierwszych spotkań moich z Louisem było w Barcelonie 3 lata temu podczas pierwszego testu z WRT. Trochę dla żartu, trochę dla poznania jego osobowości zapytałem go, jaki jest najlepszy moment w jego karierze wyścigowej. Odpowiedział, że nie wie. Ja wtedy powiedziałem mu: zostanie moim partnerem zespołowym! To było trochę prowokacyjne, ale 15 lat temu, gdy byłem młody, to było normalne” – mówi Kubica.

“Z wiekiem zmieniasz się i postrzegasz rzeczy z szerszej perspektywy. To duża przewaga, jaką mam nad młodszymi kierowcami. Kiedy patrzę na Louisa to on już jest innym kierowcą, inną osobą niż ta, którą poznałem. To normalne. Gdy jesteś młody, chcesz być zauważonym, pokazać ludziom, że jesteś szybki. W wyścigach endurance jest inaczej. To ściganie w tym samym, wspólnym celu: zaprowadzenia samochodu na metę najszybciej jak to możliwe. To kwestia bycia gotowym na poświęcenie, nie bycie najszybszym w zespole czy nie jechania na nowych oponach” – dodaje Polak.

 

Kubica i Deletraz wspólnie dwukrotnie stawali na podium 24h Le Mans, zawsze walcząc o zwycięstwo. Wygrali oni 3 wyścigi ELMS i zdobyli tytuł tej serii w 2021 roku. W WEC wygrali razem 3 wyścigi.

“Myślę, że dobrze rozdystrybuowaliśmy zadania. Ja wiem, w których aspektach mogę pomóc, kiedy moje doświadczenie może być użyteczne. Jasne, dobrze byłoby jeździć na nowych oponach, przejechać więcej sesji kwalifikacyjnych, ale ogólnie obaj wiemy, że możemy wykonać dobrą pracę w każdych warunkach. Zawsze otwarcie dyskutujemy z Louisem, a to nie zawsze standard w innych zespołach” – mówi Robert.

“Zawsze staram się żeby kierowcy zrozumieli, że naszym celem nie jest być szybkim na 2 czy 3 okrążeniach, ale żeby mieć dobrą średnią w danym sektorze. Tym co się liczy jest rezultat i musimy zrobić wszystko by sobie pomagać. Czasem mamy dobre dni, czasem gorsze, ale najważniejsze, że jesteśmy grupą, która sobie pomaga” – dodaje Kubica.

Źródłu: Endurance24.frPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Austrii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 28 czerwca
godz. 12:30 – Pierwszy trening
godz. 16:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 29 czerwca
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 30 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi