KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

wariant serwisowy a wariant kosztorysowy

Jak zabezpieczyć samochód przed skutkami działalności zjawisk atmosferycznych?

Niektóre zjawiska pogodowe mogą zaszkodzić Twojemu pojazdowi. Na szczęście przed niektórymi zdarzeniami można się zabezpieczyć. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób możesz to zrobić.

Czym są ekstremalne zjawiska pogodowe?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pogoda w Polsce bywa kapryśna. Niestety, zdarza się również, że dochodzi do skrajnych zjawisk, takich jak duże ulewy, fale upałów, silne wiatry czy destrukcyjne opady gradu. W takich sytuacjach nie tylko nasz dobytek, ale również my sami jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Skupmy się jednak na tym, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swoje auto.

Jak może pomóc Ci OC?

Każdy kierowca powinien posiadać OC. Niestety, nie uchroni Cię ono przed następstwami gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Może to jednak zrobić AC. Dzięki niemu, jeśli Twój pojazd zostanie zniszczony wskutek ulewy czy gradu, będziesz mógł uzyskać odszkodowanie. Sprawdź jednak, czym różni się wariant serwisowy a wariant kosztorysowy, aby wybrać polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zabezpieczenie karoserii

Oprócz samego ubezpieczenia przyda się również profilaktyka. Nie tylko skrajne zjawiska atmosferyczne mogą bowiem szkodzić Twojemu pojazdowi. Przykładowo, zimą, gdy spadnie śnieg, na ulicach sypana jest sól. Może ona zaszkodzić karoserii, dlatego o tej porze roku ważne jest regularne mycie auta. Ponadto możesz ją zabezpieczać odpowiednimi preparatami, które często są dostępne na myjniach.

Osłony przeciwsłoneczne

Latem Twój pojazd również jest zagrożony. Fale upałów mogą sprawić, że wnętrze pojazdu będzie rozpalone, przez co dojdzie do uszkodzenia deski rozdzielczej bądź tapicerki. Rozwiązaniem tego problemu może być specjalna osłona przeciwsłoneczna, którą kładzie się na przedniej szybie. Ograniczy ona nagrzewanie się auta, a tym samym przedłuży trwałość materiałów.

Wymiana wycieraczek i płynu do spryskiwaczy

Również jazda podczas ulewnego deszczu może być opłakana w skutkach, jeśli nie zabezpieczysz się odpowiednimi wycieraczkami. To one odpowiadają w takich sytuacjach za widoczność. Pamiętaj także o regularnym uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy.

Przechowywanie pojazdu w zadaszonym miejscu

Trzymanie samochodu w garażu lub pod wiatą także może zwiększyć jego bezpieczeństwo. Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź grad a ubezpieczenie samochodu (czytaj na: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/). Do tego możesz również zastosować alternatywne metody ochrony:

  • użyj koca lub kołdry – przykryj swój pojazd grubymi narzutami, aby te mogły zamortyzować uderzenia gradu. Dzięki temu zmniejszysz szanse na to, że na pojeździe pojawią się wgniecenia bądź zarysowania. Pamiętaj jednak, że użyty koc lub kołdra muszą być na tyle ciężkie, aby wiatr nie zdmuchnął ich z samochodu.
  • dywaniki samochodowe i mata z bagażnika – jeśli grad zaskoczy Cię nagle podczas jazdy poza miastem, możesz spróbować rozwiązania awaryjnego. Jest nim rozłożenie na masce, szybie i dachu dywaników samochodowych oraz maty z bagażnika. Oczywiście stanowią one jedynie prowizoryczną ochronę, jednak w przypadku niezbyt silnego gradu mogą pomóc w zminimalizowaniu szkód.

Możesz również rozważyć ubezpieczenie szyb. W ramach takiej polisy w razie jej zbicia zostanie ona naprawiona lub wymieniona na nową. Możesz ubezpieczyć:

  • szybę czołową,

    • szybę tylną,
    • szyby boczne.

    Istotne jest natomiast to, że szyba, aby podlegała naprawie lub wymianie, musi zostać zniszczona bez woli ubezpieczonego lub osób korzystających z pojazdu. Zdarzenia takie jak ekstremalne warunki pogodowe się zaliczają i powinieneś otrzymać odszkodowanie.

    Dopasowanie opon do pogody

    Polska jest krajem, w którym pory roku mocno się od siebie różnią. Z tego powodu tak istotne jest wymienianie opon, żeby były one dopasowane do warunków na drodze. W innym wypadku może ucierpieć przyczepność pojazdu, co bezpośrednio przełoży się na warunki panujące na drodze.

    Sprawdzaj warunki pogodowe

    Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. Jednak jeśli wiesz, że w najbliższym czasie prognozowane są ekstremalne warunki pogodowe, nie wybieraj się wówczas w trasę. Niepotrzebne ryzyko może skończyć się źle nie tylko dla stanu Twojego samochodu, ale również Twojego zdrowia.

    Ubezpieczenie Assistance

    W przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych kolejnym ubezpieczeniem jest pakiet Assistance. Dzięki niemu otrzymasz rekompensatę, jeśli Twoje auto zostanie uszkodzone wskutek:

    • huraganu,
    • powodzi,
    • gradu,
    • uderzenia pioruna,
    • osunięcia się ziemi,
    • lawiny.

    Pamiętaj jednak, że zakres usług będzie różnił się w zależności od tego, z czyjej oferty skorzystasz. Z tego powodu dobrą praktyką jest ustalenie swoich potrzeb, a następnie wybranie propozycji, która będzie je spełniać oraz będzie dla Ciebie atrakcyjna finansowo. W znalezieniu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych pomagają porównywarki, które filtrują polisy według Twoich preferencji.

    Jak widać, istnieje kilka sposobów na zapobieganie ekstremalnym warunkom pogodowym. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się dla Ciebie pomocny!

    Artykuł Sponsorowany

    Podziel się wpisem:

    Najnowsze wpisy na blogu:

    Tego dnia w F1 - 8 czerwca

    Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

    Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

    Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

    Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

    Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

    Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

    „Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

    Archiwum

    Najbliższe Grand Prix F1

    GP USA

    Dni
    Godzin
    Minut
    Sekund

    Najbliższy start Kubicy

    4h Portimao ELMS

    Dni
    Godzin
    Minut
    Sekund

    Bądź na bieżąco

    Piątek, 18 października
    godz. 19:30 – 1. trening
    godz. 23:30 – Kwalifikacje do Sprintu

    Sobota, 19 października
    godz. 20:00 – Sprint
    godz. 00:00 –  Kwalifikacje

    Niedziela, 20 października
    godz. 21:00 – Wyścig

    Popularne tagi