KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

blank

Wyniki

Oliver Goethe Tim Tramnitz

F3: Jedna kara cofnięta, druga przyznana. Zmiana zwycięzcyZamieszania z wynikami wyścigu Formuły 3 ciąg dalszy. Kierowca, który dojechał jako pierwszy ostatecznie został jego zwycięzcą.

Z pole position do tego wyścigu ruszał Kacper Sztuka, który ostatecznie zakończył wyścig na 5. miejscu. Przed nim działo się sporo. Na dwóch ostatnich zakrętach prowadzenie stracił Noel Leon, wyprzedzony przez Olivera Goethe.

Goethe – kierowca Red Bull Junior Team – dostał jednak natychmiast karę i na podium stał na 2. miejscu. Po wyścigu sędziowie mieli sporo pracy w rozpatrywaniu kar – w tym dotyczących ścisłej czołówki.

Sędziowie najpierw postanowili cofnąć karę dla Goethe, wymierzoną w trakcie wyścigu. Niemiec dostał ją za przekroczenie czasu delty za samochodem bezpieczeństwa, jednak potem okazało się, że Goethe przyspieszył już po komunikacie “Safety car in this lap”. Mógł to zatem zrobić i kara była niesłuszna.

 

Goethe odzyskał zatem pierwsze miejsce, które stracił Noel Leon. Nie był to koniec złych wieści dla meksykańskiego kierowcy. Sędziowie wymierzyli mu bowiem karę za wężykowanie za samochodem bezpieczeństwa. 5 sekund kary sprawiło, że spadł on z 2. na 3. miejsce, a zyskał kolega Kacpra Sztuki z MP Motorsport i Programu Juniorskiego Red Bulla, Tim Tramnitz.

Tak przedstawiają się wyniki dzisiejszego Sprintu:

Sprint F3 wyniki

A tak klasyfikacja generalna po sobocie:

 

MKierowcaZespółPunkty
1Leonardo FornaroliTrident84
2Luke BrowningHitech79
3Gabriele MiniPrema72
4Arvid LindbladPrema71
5Dino BeganovicPrema65
6Oliver GoetheCampos63
7Christian MansellART58
8Tim TramnitzMP Motorsport44
9Mari BoyaCampos40
10Sami MeguetounifTrident38
11Laurens van HoepenART36
12Nikola TsolovART25
13Noel LeonVAR22
14Alex DunneMP Motorsport21
15Santiago RamosTrident18
16Martinius StenshorneHitech17
17Sebastian MontoyaCampos12
18Charlie WurzJenzer10
19Joseph LoakeRodin9
20Kacper SztukaMP Motorsport6
21Nikita BedrinPHM6
22Maxwell EstersonJenzer5
23Sophia FloerschVAR0
24Matias ZagazetaJenzer0
25Tasanapol InthraphuvasakPHM0
26Johsua DufekPHM0
27Callum VoisinRodin0
28Cian ShieldsHitech0
29Piotr WiśnickiRodin0
30Tommy SmithVAR0

Jutro o godz. 8:30 wyścig główny F3, do którego Kacper Sztuka wystartuje z 12. miejsca, a Piotr Wiśnicki z 26. Oto prowizoryczne ustawienie na starcie:

imola główny f3

Tak przedstawia się harmonogram na niedzielę:
Niedziela, 19 maja
godz. 08:30 – Główny wyścig F3
godz. 10:00 – Główny wyścig F2
godz. 11:45 – Wyścig Porsche Supercup
godz. 15:00 – Wyścig F1Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Austrii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 28 czerwca
godz. 12:30 – Pierwszy trening
godz. 16:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 29 czerwca
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 30 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi