KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

Podium - European Le Mans Series - 4h of Le Castellet - Circuit Paul Ricard - France -

Bardzo szybki Inter Europol. AO by TF? PrzeciwnieDane wyścigu European Le Mans Series na Paul Ricard nie pozostawiają złudzeń – Orlen Team AO by TF nie miał w tym wyścigu tempa.

Wyniki

 

wyniki 4h Paul Ricard ELMS 2024

Skrót

 

Statystyki

Robert Kubica jechał najkrócej z kierowców Orlen Team AO by TF, ale było to podyktowane strategią. Polak podczas swojego stintu uzyskał najlepszy czas ekipy, ale niewiele wolniejszy był Jonny Edgar.

Statystyki 14

Prędkości

Niezłe wyniki na prostych miały prototypy Inter Europol Competition. Najszybsze było AF Corse, które osiągnęło 314,9 km/h. A Orlen Team AO by TF? Najgorsze w całej stawce LMP2 – zaledwie 307,7 km/h.

 

najwyzsze predkosci 4h Barcelony ELMS

Best lapy

Robert Kubica z 17. wynikiem. Bardzo równo jechali kierowcy Inter Europol Competition.

czasy best lapy

Czas w boksach

Pięć ekip było w boksach krócej niż Orlen Team AO by TF. Biorąc pod uwagę karę przejazdu przez boksy, która kosztowała zespół Roberta Kubicy 25 sekund, jest to świetny wynik. Zmiany i dotankowania zostały przeprowadzone niemal najszybciej w stawce.

 

Gorzej było w przypadku Inter Europol Competition, co pokazuje, jak dobre było tempo polskie ekipy.

czas w boksach 4h paul ricard

Ode mnie

 

To był dziwny wyścig, pełen błędów, a przede wszystkim kar. W tym sezonie zespoły Roberta Kubicy dostały więcej kar niż w 3 poprzednich sezonach łącznie. To może minimalnie niepokoić, ale najważniejsze jest tempo, a tego nie było. Niskie prędkości na prostych, brak rewelacyjnych czasów w ciaśniejszych sektorach. Coś dziś wyraźnie zawiodło w ekipie Roberta.

A przecież po czasówce byli w najlepszej sytuacji – mieli pierwszy rząd i najwięcej świeżych opon. Być może nie sprzyjały im warunki, być może było coś z autem.

Nie można na pewno wytłumaczyć braku walki o wygraną karą dla Edgara. Oczywiście nie pomogła ona, ale jej skutki zostały mocno zredukowane przez samochód bezpieczeństwa.

 

Mimo to, udało się stanąć na podium, co cieszy bo w generalce nie ma dużej straty do najlepszych. Ale w kolejnych rundach musi być lepiej jeżeli chodzi o tempo.

Wielkie brawa dla Inter Europolu. Jechali dziś z niższym dociskiem i to się opłaciło. Widać, że tempo jest świetne, a to bardzo dobry prognostyk przed 24h Le Mans dla obrońców tytułu.

Nie może być jednak awarii i błędów, a te dziś były.

Klasyfikacja

 

Orlen Team AO by TF awansuje. Strata do liderów nie jest duża, wszystko jeszcze możliwe.

 

MZespółNumerKierowcy4H Barcelony4H Paul RicardŁącznie
1Inter Europol Competition43Alvarez, Dillmann, Lomko82533
2United Autosports22Hanley, Urgan, Sato161026
3COOL Racing37Fluxa, Jakobsen, Miyata25025
4IDEC Sport28Van Uitert, Lafargue, De Gerus121325
5Algarve Pro Racing25Lynn, Kaiser, Caldwell18624
6Orlen Team AO by TF14Edgar, Deletraz, Kubica61521
7COOL Racing47Garcia, Vesti, Chatin01818
8Panis Racing65Leclerc, Milesi, Maldonado10414
9Duqueine Team30Allen, Simmenauer, Koolen088
10Inter Europol Competition34Novalak, Ghiotto, Gray404
11United Autosports23Garg, Scherer, di Resta202
12Vector Sport10Drugovich, Cullen, Richelmi112
13Iron Lynx – Proton9Ried, Capietto, Cairoli022
14Nielsen Racing27Heinemeier Hanson, Pino, Stevens000

fot. Focus Pack Media – ELMSPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi