KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Fernando Alonso, Aston Martin F1 Team, in Parc Ferme

Alonso na dnie – rzadka sytuacja po Imoli



Zazwyczaj plasuje się w górnej części ocen mediów. Tym razem niektórzy przyzwali mu nawet „2”. Mowa o Fernando Alonso. Jak przedstawiały się oceny innych?

Najlepiej ocenianym kierowcą GP Emilii Romanii był Max Verstappen, który jako jedyny dostał maksymalne noty. Jego średnia wyniosła 9,5. Drugim kierowcą ze średnią 9,2 był Lando Norris. Skład podium ocen mediów taki sam jak na mecie wyścigu – na 3. miejscu Charles Leclerc.

Wysoko oceniani byli też Oscar Piastri i Yuki Tsunoda.

Jednakowo źle oceniano Guanyu Zhou, Logana Sargeanta i Valtteriego Bottasa. Fernando Alonso uzyskał średnią notę 4…

Największe różnice w ocenach mediów występowały w przypadku Sergio Pereza, który dostawał noty od 3 do 7.

MKierowcaAMuSCrash.netAutosportPlanet F1f1i.comSumaŚrednia
1Max Verstappen 10108109.547.59.5
2Lando Norris9999.59.5469.2
3Charles Leclerc99899448.8
4Oscar Piastri8888.5941.58.3
5Yuki Tsunoda8897.57.5408
6George Russell97.5877.5397.8
7Nico Hulkenberg87.587.57387.6
8Lance Stroll8768.5837.57.5
9Carlos Sainz77.567.58367.2
10Kevin Magnussen76.578735.57.1
11Esteban Ocon77776346.8
12Lewis Hamilton 77.557733.56.7
13Daniel Ricciardo76.5766.5336.6
14Pierre Gasly56666295.8
15Alex Albon66655285.6
16Sergio Perez65.537627.55.5
17Guanyu Zhou46565.526.55.3
18Logan Sargeant55.555626.55.3
19Valtteri Bottas46.555.55.526.55.3
20Fernando Alonso4524.54.5204

W klasyfikacji generalnej notowań mediów na 2. miejsce awansował Lando Norris. Po dwa miejsca zyskali Oscar Piastri i Yuki Tsunoda. Aż cztery pozycje stracił Fernando Alonso.

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.250
2Lando Norris8.461
3Charles Leclerc8.44-1
4Carlos Sainz8.100
5Nico Hulkenberg7.640
6Oscar Piastri7.492
7Yuki Tsunoda7.292
8Sergio Perez7.21-1
9George Russell7.191
10Fernando Alonso7.04-4
11Esteban Ocon7.000
12Lewis Hamilton 6.800
13Pierre Gasly5.991
14Alex Albon5.97-1
15Valtteri Bottas5.770
16Guanyu Zhou5.770
17Daniel Ricciardo5.740
18Kevin Magnussen5.730
19Lance Stroll5.610
20Logan Sargeant5.130
Oliver Bearman9.60

POLECAMY: Fotograf Kielce Żaneta Kosmala



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi