KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
Kacper Rajpold 2024 Champions

Rajpold i córka Hakkinena wygrywają, Polak liderem Champions of the FutureKacper Rajpold wygrał pierwszy wyścig kategorii OK-N Junior podczas kartingowych zawodów Championsh of the Future. W drugim triumfowała córka Miki Hakkinena.

Świetny Rajpold

 

Kacper Rajpold był jednym z czterech Polaków startujących w kategorii OK-N Junior na włoskim torze Cremona. Podopieczny Akademii Orlen spisywał się świetnie od początku weekendu. W sobotnich kwalifikacjach pierwszego dnia był 1, a w kwalifikacjach drugiego dnia 2.

Po wyścigach kwalifikacyjnych obu rund Kacper zajmował 1. miejsce. Pierwszy Finał wygrał, a w drugim był czwarty. W tym drugim wygrała córka dwukrotnego mistrza świata Formuły 1, Miki Hakkinena, Ella.

 

Dzięki tak dobrym wynikom, Kacper jest liderem klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie.

W innych kategoriach dobrze radzili sobie Błażej Kostrzewa, Franciszek Cegielski i Maksymilian Rafalik.

Warto dodać, że w kategorii OK-N Senior triumfowała Luna Fluxa.

 

Oto wyniki Polaków na torze Cremona:
Finał 1:
Mini 60:
6. Błażej Kostrzewa
8. Jan Gardzielik

OK-N Junior:
1. Kacper Rajpold
18. Ksawery Dudkowski
20. Amelia Wyszomirska
29. Oskar Galan

OK-N Senior:
6. Maksymilian Rafalik
7. Franciszek Cegielski
8. Adam Sydor
26. Kacper Bonder

Finał 2:

Mini 60:
6. Błażej Kostrzewa
26. Jan Gardzielik

OK-N Junior:
4. Kacper Rajpold
16. Ksawery Dudkowski
20. Amelia Wyszomirska
22. Oskar Galan

OK-N Senior:
5. Franciszek Cegielski
11. Maksymilian Rafalik
13. Kacper Bonder
19. Adam Sydor

Po dwóch dniach rywalizacji, tak przedstawiają się klasyfikacje generalne:
Mini 60:
7. Błażej Kostrzewa 72 pkt
12. Jan Gardzielik 24

OK-N Junior:
1. Kacper Rajpold 134 pkt
15. Ksawery Dudkowski 17
22. Amelia Wyszomirska 2
24. Oskar Galan 0

OK-N Senior:
6. Franciszek Cegielski 73
7. Maksymilian Rafalik 60
11. Adam Sydor 25
18. Kacper Bonder 9

Łącznie odbędzie się 6 rund Champions of the Future. Kolejna odbędzie się pomiędzy 10 a 12 maja w Walencji.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi