KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
large-2023 Las Vegas Grand Prix - Thursday-11

Ogromny ekonomiczny wpływ GP Las VegasNie było w ubiegłym roku w Formule 1 wyścigu, który generowałby większe koszty i zyski niż Grand Prix Las Vegas.

*Dziś, 1 kwietnia (Prima Aprillis), na blogu oraz w blogowych social mediach nie będzie żadnych żartów, zmyślonych newsów itp.

Formuła 1 wróciła z impetem do amerykańskiej stolicy rozrywki w listopadzie ubiegłego roku. Seria wydała na przygotowanie tego wyścigu nawet pół miliarda dolarów, a runda generowała sporo dyskusji wokół fanów, szefów zespołów i kierowców.

Hrabstwo Clark w stanie Nevada przygotowało 113-stronicowy raport, w którym przedstawiło plusy i minusy organizacji Grand Prix Las Vegas. Urzędnicy wyliczyli, że ekonomiczny wpływ na miasto to łącznie 884 mln dolarów.

Na kwotę tę składa się telewizyjna obecność Las Vegas, która zawsze jest dość mało wymiernym wskaźnikiem, ale również 77 mln dolarów z lokalnych podatków. To najwyższa kwota w historii zainkasowana przez miasto w jednego eventu.

 

W raporcie czytamy, że kasyna w Las Vegas miały mieszane wnioski dotyczące wpływu wyścigu na ich obroty. Niektórzy byli zadowoleni z napływu zamożnych graczy, inni narzekali na to, że utrudnienia związane z wyścigiem odstraszyły regularnych klientów.

Nie skończyło się jednak tylko na zyskach. W trakcie przygotowania i rozgrywania wyścigu pojawiło się wiele trudności i zastrzeżeń, płynących ze straży pożarnej czy transportu publicznego. Urzędnicy poświęcili 17 tys. godzin roboczych w związku z pojawieniem się F1 w mieście.

Mieszkańcy i pracownicy napotkali spore utrudnienia związane z budową i przygotowaniem toru. Utrudnienia dotknęły 25 tys. osób, a opóźnienia wynosiły nawet 60 minut.

 

W raporcie znalazła się również ciekawa wzmianka – władze narzekały na brak przejrzystości w sprawie podziału obowiązków pomiędzy Formula One Management, FIA i Las Vegas Grand Prix. Pojawiły się też problemy z pozwoleniami, nagłe zmiany planów organizacji wyścigu czy braki zezwoleń na działanie niektórych elementów infrastruktury.

Na doprowadzenie do porządku czeka nadal 12 studzienek, które zostały zaspawane po wypadku Carlosa Sainza.

Dodatkowo zaznaczono kwestie, które wyszły na jaw już wcześniej – na przykład pretensje właścicieli biznesów niedaleko toru, których obroty spadły wskutek niedostępności ulic.

Źródło: planetf1.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi