KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na F1

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

Harmonogram

Wyniki

large-2024 Chinese Grand Prix - Sunday

Oceny mediów po Chinach: Problemy z Perezem, Hulkenberg wysoko



W większości media były zgodne co do ocen kierowców podczas za Grand Prix Chin. Kogo oceniono najlepiej, a kogo najgorzej?

Najlepsze oceny media przyznały oczywiście Maxowi Verstappenowi, ale średnią powyżej 9 ma też Lando Norris.

Podobnie oceniano Nico Hulkenberga, Fernando Alonso i Charlesa Leclerca.

Bardzo słabe oceny dostali Yuki Tsunoda, Kevin Magnussen i Logan Sargeant, a najgorzej oceniono Lance Strolla.

Największe różnice w ocenach mediów występowały w przypadku Sergio Pereza, który otrzymywał od 5 do 8,5.

 

MKierowcaAMuSCrash.netAutosportPlanet F1f1i.comSumaŚrednia
1Max Verstappen 910999.546.59.3
2Lando Norris9999.5945.59.1
3Nico Hulkenberg88.588.57.540.58.1
4Fernando Alonso98788408
5Charles Leclerc88.578.58408
6Esteban Ocon88.577.57.538.57.7
7George Russell78788387.6
8Carlos Sainz77.5787.5377.4
9Sergio Perez8758.58.5377.4
10Valtteri Bottas77.5777.5367.2
11Lewis Hamilton 76.5787.5367.2
12Oscar Piastri6767.5733.56.7
13Alex Albon67677336.6
14Daniel Ricciardo67677336.6
15Guanyu Zhou76.566.57336.6
16Pierre Gasly6667.56.5326.4
17Yuki Tsunoda55.556627.55.5
18Kevin Magnussen65456265.2
19Logan Sargenat4546.5625.55.1
20Lance Stroll53.534.54204

W klasyfikacji generalnej nie zaszły duże zmiany. Najwięcej zyskał Lance Stroll, który spadł na przedostatnie miejsce. Pozycjami zamienili się George Russell i Yuki Tsunoda oraz Lewis Hamilton i Kevin Magnussen.

 

MKierowcaBahrajnArabiaAustraliaJaponiaGP ChinŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.99.87.759.79.39.290
2Carlos Sainz8.8108.77.48.720
3Charles Leclerc8.28.88.48.288.320
4Lando Norris7.378.68.39.18.060
5Sergio Perez7.88.16.68.67.47.700
6Fernando Alonso7.68.16.28.487.660
7Nico Hulkenberg78.17.87.18.17.620
8Oscar Piastri6.88.27.76.76.77.220
9George Russell8.17.55.27.57.67.181
10Yuki Tsunoda6.35.58.88.65.56.94-1
11Esteban Ocon6.26.376.77.76.780
12Lewis Hamilton 6.77.15.66.57.26.621
13Kevin Magnussen6.75.57.86.15.26.26-1
14Alex Albon6.37.15.35.76.66.200
15Valtteri Bottas5.64.16.86.67.26.060
16Pierre Gasly5.65.465.76.45.820
17Guanyu Zhou7.44.75.64.56.65.761
18Daniel Ricciardo6.33.75.24.76.65.301
19Lance Stroll7.52.97545.28-2
20Logan Sargeant5.14.84.55.14.880
Oliver Bearman9.69.60



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 23 października:
godz. 19:30 – 1. Trening
godz. 23:00 – 2. Trening

Sobota, 24 października:
godz. 19:30 – 3. Trening
godz. 23:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 25 października:
godz. 21:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Barcelony

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi