KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Bangkok

Formuła 1 rozważa kolejny wyścig w Azji – dwie możliwe opcjeStefano Domenicali spotkał się niedawno z premierem Tajlandii, a jednym z tematów było rozgrywanie wyścigu F1 w tym raju. To nie jedyna możliwa lokalizacja kolejnego wyścigu F1 w Azji.

Debiut?

 

W ostatnich tygodniach coraz więcej mówi się o możliwości rozszerzenia kalendarza Formuły 1 o azjatycką rundę. Wiadomo, że do serii chce wrócić Malezja – od sezonu 2026. To nie o niej mówi się jednak teraz najwięcej.

Coraz mocniejszym kandydatem staje się Tajlandia, mająca przecież swojego kierowcę w F1. Niedawno szef Formuły 1, Stefano Domenicali spotkał się z premierem tego kraju.

 

Władze Tajlandii otwarcie przyznają, że celem jest przeprowadzenie wyścigu ulicznego wokół wyspy Rattanakosin Island w Bangkoku.

Powrót?

 

Drugim krajem zainteresowanym Formułą 1 jest Korea Południowa, która gościła już serię na torze Korea International Circuit w Inczhon w latach 2010 – 2013.

 

„To najlepsze miejsce w Korei Południowej do goszczenia Formuły 1. Mamy wspaniałą sieć transportową ze wspaniałymi miejscami jak Incheon Airport oraz Incheon Port oraz wiele luksusowych lokalizacji. Rozpoczniemy zakrojone na szeroką skalę rozmowy by ponownie ściągnąć tu Formułę 1” – mówi burmistrz Inczhon, Yoo Jeong-bok.

Ten kraj również ma odwiedzić Stefano Domenicali.

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2025 został już ogłoszony, a zatem jakiekolwiek zmiany mogą nastąpić dopiero od 2026 roku. Wówczas ma obowiązywać już nowe Concorde Agreement, które może rozszerzyć liczbę wyścigów możliwych do rozegrania w jednym sezonie.

Niedawno Stefano Domenicali deklarował, że 24 rundy w sezonie to optymalna liczba. Możliwe jest zatem wprowadzenie rotacyjności wyścigów i rozgrywania ich co 2 lata na danym torze.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi