KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Start - European Le Mans Series - 4h of Barcelona - Circuit de Barcelona - Catalunya - Spain -

Ponad 2 minuty straty w boksach, słabe prędkości i najszybszy KubicaDane 4H Barcelony pokazują, jak dużo brakowało Orlen Team AO by TF do choćby podium w tym wyścigu. Zobaczcie podsumowanie.

Wyniki

 

wyniki 4H Barcelony ELMS 2024

Statystyki

 

Robert Kubica jeździł najdłużej z Orlen Team AO by TF, ale tylko o 14 sekund więcej od Jonnego Edgara. Ponad 12 minut mniej od nich był na torze Louis Deletraz.

 

Statystyki 4H Barcelony ELMS 2024

Best lapy

Najlepszy czas wyścigu wykręcił kierowca zespołu LMP2 Pro/Am, Alessio Rovera – o aż 0,4 sekundy lepszy od drugiego czasu Filipa Urgana z United Autosports.

Inter Europol Competition #34 z 7. wynikiem, a AO by TF z dopiero 14. Czas 1:31.765 wykręcił Robert Kubica. Jonny Edgar miał 19. rezultat spośród wszystkich kierowców, a Louis Deletraz dopiero 36.

 

best lapy 4h Barcelony ELMS

Prędkości

Najwyższą prędkość podczas tego wyścigu uzyskał Inter Europol Competition #34 – o aż 5 km/h większą niż Orlen Team AO by TF. Różnice jak na LMP2 były spore.

prędkości ELMS 4H Barcelony

 

Czasy sektorów

Najsłabszy dla Orlen Team AO by TF był pierwszy sektor, w którym mieli dopiero 16. wynik i to uzyskany przez Jonnego Edgara. Słabe prędkości maksymalne dały o sobie znać. W środkowym sektorze było najlepiej – 9. wynik.

sektory 4h Barcelony ELMS 2024

Idealne okrążenia

Wynik AO by TF nieznacznie lepszy od rezultatu wykręconego przez Roberta Kubicę.

 

idealne okrążenia 4h Barcelony elms 2024

Czas w boksach

I tu dochodzimy do sedna dzisiejszego wyścigu. Czas w boksach. AO by TF ze zdecydowanie najdłuższym czasem w alei serwisowej spośród ekip, które nie były wpychane do garażu. 7:47 to wynik gorszy od zwycięzców, COOL Racing o 2 minuty i 8 sekund. Do drugiego Algarve Pro Racing ekipa Kubicy straciła dokładnie 2 minuty.

Gdyby wszyscy byli w boksach tyle samo, AO by TF zajęłoby znacznie lepszą pozycję. Ale to tylko gdybanie.

 

czas w boksach 4h barcelony elms 2024

Wypowiedzi Roberta Kubicy po tym wyścigu przeczytacie tutaj.

fot. Focus Pack Media ELMSPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi