KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Press - 6 Hours of Imola 2024

AF Corse zadowolone, ale Kubica zachowawczy przed 6h ImoliPo 2. miejscu w kwalifikacjach 6h Imoli WEC, AF Core może skupić się na wyścigu, który będzie długi i wiele może się w nim zdarzyć.

Wyniki

 

wyniki kwale 6h imoli

Ostatnia minuta

Prędkości

Nikt dziś nie przebił maksymalnych prędkości uzyskiwanych przez Ferrari we wstępnej fazie weekendu wyścigowego. To dobra wróżba na wyścig – aut z Maranello nie będzie się dało łatwo wyprzedzić.

Tak przedstawiają się najwyższe prędkości z czasówki:

predkosci kwale hypercar 6h imola

Onboard

Tak podróżuje się hypercarem Ferrari po Imoli:

Sektory

Fuoco i Shwartzman mieli dwa najlepsze czasy we wszystkich sektorach.

sektory kwale 6h Imola

Wypowiedzi

 

„Wyścig jest długi, a Imola jest zdradliwa. Fakt jest taki, że wydajność pakietu jest całkiem niezła. Pozycja wyjściowa jest optymalna dlatego sobota była pozytywna. Niedziela to jednak inna bajka i będzie się dużo działo. Jeżeli chodzi o rytm wyścigowy myślę, że był niezły. Teraz trzeba zrobić robotę i popełnić jak najmniej błędów albo żadnych. Trzeba będzie uważać, tłok będzie spory i tam będzie się dużo działo i trzeba będzie uważać” – powiedział Robert Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim, zamieszczonej tutaj.

Kwalifikacje jechał Robert Shwartzman – po raz pierwszy w karierze w WEC. Poszło mu bardzo dobrze.

„Mamy drugie miejsce na starcie, co jest bez wątpienia bardzo dobrym rezultatem dla nas. Dziś po raz pierwszy w WEC i kategorii hypercar jechałem kwalifikacje i mogę być wyłącznie zadowolony. W trakcie dwóch sesji były wzloty i upadki, w tym czerwona flaga, która zakłóciła kwalifikacje gdy poprawiałem czas. W sesji hyperpole przeszkodziła mi żółta flaga. Mimo to jestem usatysfakcjonowany naszą formą i nie mogę doczekać się jutrzejszego wyścigu” – powiedział Shwartzman.

Zadowolony z wyniku był też dyrektor techniczny AF Corse, Giuseppe Petrotta.

„Pracowaliśmy głównie nad wyścigiem i jesteśmy zadowoleni z naszego tempa. W kwalifikacjach i hyperpole Robert wykonał znakomitą pracę, zdobywając bardzo ważne drugie miejsce, pomiędzy dwoma Ferrari 499P. Start przed całą grupą na takim torze jak Imola może być kluczowy do uniknięcia zamieszania na starcie” – powiedział Petrotta.

Vlog

 

Kwalifikacje WEC podsumowywałem we vlogu, zapraszam do obejrzenia:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi