KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na F1

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Maciej Dziubiński, Przemyslaw Lowkiewicz, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Stalowy Jaro, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Izabela Ch, Tomasz Ignaczak, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Tomasz Drążek, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Stefan P, Esox33, fajawodna, Manulski, M, Szonapoul, PAT Yellowbear, mbiela, King, tomek90, jacek79100, A, Kuba Wiśniewski

GP Holandii

GP Węgier

Kubica elms 2024 auto

Poznaliśmy malowanie auta Kubicy na ELMS 2024

 

Biało – czerwony będzie samochód, którym Robert Kubica będzie rywalizował w sezonie 2024 European Le Mans Series.

Robert Kubica za niecały miesiąc rozpocznie swój drugi sezon w European Le Mans Series. Polski kierowca w 2021 roku wygrał tę serię jeżdżąc wspólnie z Yifeyem Ye i Louisem Deletrazem. Z Chińczykiem startuje teraz w AF Corse w WEC, a ze Szwajcarem przejedzie już czwarty sezon z rzędu – tym razem w ELMS. Ich partnerem będzie Johny Edgar. Przedsezonowe wypowiedzi kierowców możecie przeczytać tutaj.

Pojadą oni z numerem 14 pod amerykańską flagą w zespole Orlen Team AO by TF. Powstał on z połączenia dwóch mocnych ekip z dość sporym doświadczeniem, choć niekoniecznie w kategorii LMP2.

Dziś zaprezentowane zostało malowanie auta tej ekipy – będzie ono biało czerwone.

 

Oto pełna galeria:

W tegorocznym sezonie ELMS wystąpią 22 załogi LMP2, oto prowizoryczna lista zgłoszeń do pierwszej rundy.

 

lista zgłoszeń elms 2024

Przypomnę kalendarz Roberta Kubicy w sezonie 2024:

RundaDataNazwaSeriaTorKomentarz
24/25 lutegoPrologWECQatar
12 marcaQatar 1812 kmWECQlosailKolizja z GP Bahrajnu
214 kwietnia4h BarcelonyELMSBarcelona
321 kwietnia6h ImoliWECImolakolizja z GP Chin
45 maja4h Le CastelletELMSPaul Ricardkolizja z GP Miami
511 maja6h SpaWECSpa
615/16 czerwca24h Le MansWECLe Mans
77 lipca4h ImoliELMSImolaKolizja z GP Wielkiej Brytanii
814 lipca6h Sao PauloWECInterlagos
925 sierpnia4h SpaELMSSpaKolizja z GP Holandii
101 wrześniaLone Star Le MansWECCOTAKolizja z GP Włoch
1115 września6h FujiWECFujiKolizja z GP Azerbejdżanu
1229 września4h MugelloELMSMugello
1319 października4h PortimaoELMSAlgarveKolizja z GP USA
142 listopada8h BahrajnuWECBahrain ICKolizja z GP Brazylii

 

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Holandii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 sierpnia:
godz. 12:30 – Trening
godz. 16:30 -Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 22 sierpnia:
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 23 sierpnia:
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

Lone Star Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi