KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
Kubica WEC kwale

Kubica o opóźnieniu w przygotowaniach, Ye widzi potencjałKierowcy AF Corse nie są zadowoleni z wyniku kwalifikacji do wyścigu w Katarze, ale wierzą, że w wyścigu może być lepiej. Wyniki tej sesji są ciekawe.

Wyniki

 

AF Corse zajęło 12. miejsce w dzisiejszych kwalifikacjach do 1812 km Kataru. Oto wyniki tej sesji:

Wyniki kwalifikacji WEC w Katarze

Prędkości

Tym, co może nas pocieszać po kwalifikacjach to dane kwalifikacji – AF Corse miało najwyższą prędkość maksymalną co może sprawić, że odrabianie pozycji będzie łatwiejsze.predkosci wec 2024 katar

Sektory

Warto też zauważyć, że Yifey Ye wyraźnie nie złożył w kwalifikacjach. Jego optymalny czas okrążenia był 9. wynikiem w 1. części kwalifikacji więc mogło być lepiej.sektory katar

Wypowiedzi

 

„To były skomplikowane kwalifikacje. Nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być, ale jesteśmy świadomi naszego potencjału i liczymy na to, że pokażemy go jutro. Oczywiście jest strata do prowadzących do zniwelowania. Musimy ciężko popracować przed wyścigiem” – komentuje Yifey Ye.

„Dziś nasz młody zespół oficjalnie zadebiutował. Wynik niestety nie był taki, na jaki liczyliśmy, ale jesteśmy bardzo pewni siebie przed jutrem. Wspaniałą rzeczą w wyścigach długodystansowych jest to, że wszystko może się zdarzyć, a to, jaki był ten weekend, jeszcze się okaże” – powiedział Gabriele Marazzi, manager zespołu.Kubica zacznie

„Na pewno można to było to zrobić lepiej, zawsze można zrobić lepiej. Było bardzo blisko, ale nie była to łatwa czasówka. Mieliśmy pewne opóźnienie – ostatnie przygotowania nie poszły tak, jak byśmy chcieli. Yifey zrobił co mógł” – powiedział Robert Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

To właśnie Robert ma zaczynać jutrzejszy wyścig w barwach AF Corse.

„Jutro wyścig zapowiada się ciekawie, startując z 6. rzędu nie będzie łatwo, szczególnie pierwsze stinty nie będą łatwe. W dzień zużycie opon będzie bardzo dużo. Czeka nas długa sobota, ale wreszcie zaczynamy sezon. Zobaczymy, jak auto będzie zachowywało się w brudnym powietrzu, za innymi samochodami. Trzeba będzie się dostroić do innych. Zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie. Wszystko będzie nowe” – dodaje Polak.Dzisiejsze kwalifikacje skomentowałem we vlogu, zapraszam:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi