KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
container-ship-6631117_1280

Problemy z transportem, Prolog WEC będzie opóźniony!„Niespodziewane” trudności spotkały zespoły Długodystansowych Mistrzostw Świata przed oficjalnymi testami i pierwszą rundą sezonu w Katarze.

Na najbliższą sobotę na 12:00 lokalnego czasu zaplanowany jest start pierwszej sesji testowej WEC z udziałem Hypercarów oraz aut LMGT3.

Na 48 godzin przed startem jazd pojawiło się jednak oświadczenie WEC, cytowane przez portal sportscar365. Dotyczy ono opóźnień w dostarczeniu sprzętu ekip na tor.

„Ze względu na przeszkody na drodze morskiej przez Morze Czerwone, wiele kontenerów na statkach ma opóźnienie w drodze do Kataru na pierwszą rundę Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA”.„Mistrzostwa doświadczają opóźnień sięgających 24 – 48 godzin w przypadku niektórych transportów docierających na tor. Zespoły są regularnie informowane w tym procesie” – informuje seria.

Organizatorzy dodają, że harmonogram Prologu może się zmienić, a decyzja spodziewana jest niebawem.

Problemy dotykają przede wszystkim niższej klasy WEC. Jak pisze sportscar365.com, większość stawki LMGT3 oczekuje na dotarcie swoich aut na miejsce. Dostawy mają mieć miejsce dziś wieczorem.

Niektóre kontenery ze sprzętem były rozładowywane w Arabii Saudyjskiej i są transportowane do Kataru ciężarówkami – to minimum 16 godzin drogi.

To nie pierwsze problemy wyścigów na Bliskim Wschodzie. 24h Dubaju zostało opóźnione o aż 2 tygodnie ze względu na problemy z transportem.Aktualizacja

 

Otrzymaliśmy potwierdzenie – Prolog WEC (testy przed sezonem) zostają przesunięte o 24 godziny. Zaczną się w niedzielę, a skończą w poniedziałek. Oto nowy harmonogram:

Niedziela, 25 lutego:
godz. 15:00 – 20:00 – 1. sesja

Poniedziałek, 26 lutego:
godz. 7:00 – 10:00 – 2. sesja
godz. 12:00 – 15:00 – 3. sesja
godz. 17:00 – 20:00 – 4. sesjaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi