KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
F1_Fantasy_2023 comp (1)

Grajmy razem! Blogowa liga F1 Fantasy ruszyła!Wybierzcie swoich kierowców i zespoły i zwiększcie swoje emocje przed każdym wyścigiem! Zapraszam do blogowej ligi F1 Fantasy! Co tydzień na aż 5 osób czeka nagroda!

W skrócie

 

Aby przystąpić do blogowej ligi F1 Fantasy, należy kliknąć tutaj, a potem w prawym górnym rogu kliknąć „Join with code” i wpisać C1XMTV5WS02

W tym sezonie nie będą publikowane podsumowania w osobnych wpisach po poszczególnych wyścigach. Pierwszej piątki każdego GP danej ligi będą musiały same zgłosić się do mnie w celu odbioru nagrody. Ja będę to weryfikował i wysyłał nagrodę.

Fantasy F1

 

Do dyspozycji mamy budżet w wysokości 100 milionów dolarów. Za tę kwotę możemy kupić maksymalnie 5 kierowców oraz 2 zespoły. Oczywiście ceny kierowców i zespołów są zależne od ich obecnej formy. Jednemu z naszych kierowców możemy przyznać „DRS Boost” co sprawia, że będzie on dla nas punktował podwójnie.

Oto aktualne ceny zawodników:F1 Fantasy wartości kierowców

Zmieniać swoje zespoły można do momentu rozpoczęcia kwalifikacji danego Grand Prix. Później typy są zamrożone aż do zakończenia danego grand prix. Można będzie jednak w tym czasie śledzić postępy wybranych przez nas kierowców.zespoly f1 fantasy

Po zakończeniu danego wyścigu wartość poszczególnych kierowców zmienia się, w zależności od ich wyniku.

Nowością w tym sezonie są tzw. „chips”. Każdy z graczy otrzymuje 3 takie tokeny rozwojowe, dzięki którym może – według swojego wyboru – na przykład potroić liczbę punktów danego kierowcy lub zmienić cały swój skład. Nazwy owych chipów to Autopilot, Extra DRS Boos, No Negative, Wildcard, Limitless, Final Fix.

Nowością są też transfery. Przed każdym wyścigiem można dokonać 2 na każdy zespół, a jeżeli przekroczymy tę liczbę, otrzymamy punkty karne.

Punkty

Punkty kierowcy i zespoły zdobywają zarówno za kwalifikacje, jak i wyścigi. W kwalifikacjach kierowcy zdobywają następujące punkty:

Pole position: 10 pkt
2. miejsce: 9 pkt
3. miejsce: 8 pkt
4. miejsce: 7 pkt
5. miejsce: 6 pkt
6. miejsce: 5 pkt
7. miejsce: 4 pkt
8. miejsce: 3 pkt
9. miejsce: 2 pkt
10. miejsce: 1 pkt

Dodatkowe punkty

Bez czasu: -5 pkt (dotyczy tylko kierowców)
Dyskwalifikacja: -15 pkt
Żaden z kierowców zespołu nie osiągnie Q2: -1 punkt
Jeden kierowca zespołu w Q2: 1 punkt
2 kierowców zespołu w Q2: 3 punkty
Jeden kierowca zespołu w Q3: 5 punktów
Obaj kierowcy zespołu w Q3: 10 punktów

Za miejsca w wyścigu kierowcy i zespoły zdobywają następujące punkty:
1. miejsce: 25 pkt
2. miejsce: 18 pkt
3. miejsce: 15 pkt
4. miejsce: 12 pkt
5. miejsce: 10 pkt
6. miejsce: 8 pkt
7. miejsce: 6 pkt
8. miejsce: 4 pkt
9. miejsce: 2 pkt
10. miejsce: 1 pkt

Dodatkowe punkty

Każde udane wyprzedzanie: 1 pkt
Najszybsze okrążenie: 5 pkt (tylko kierowcy)
Nie ukończenie wyścigu: -15 pkt (dotyczy tylko kierowcy)
Dyskwalifikacja z wyścigu: -20 pkt (dotyczy tylko kierowcy)Przyznawany jest również punkt za każde udane wyprzedzenie przez naszego kierowcę oraz punkty za najszybszy pit-stop dla zespołu. Najszybszy pit-stop: 10 pkt, drugi najszybszy 5 pkt, trzeci najszybszy 3 pkt.

Sprinty
1. miejsce: 8 pkt
2. miejsce: 7 pkt
3. miejsce: 6 pkt
4. miejsce: 5 pkt
5. miejsce: 4 pkt
6. miejsce: 3 pkt
7. miejsce: 2 pkt
8. miejsce: 1 pkt

Ukończenie sprintu: 1 pkt
Każde udane wyprzedzanie: 1 pkt
Zyskanie pozycji: 1 pkt za 1 miejsce, maksymalnie 5
Ukończenie przed kolegą z zespołu: 2
Najszybsze okrążenie: 3
Strata miejsca -1, maksymalnie 5
DNF -20
Dyskwalifikacja -25

 

blank

Sponsorzy

 

Bardzo miło mi poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku, również w tym sponsorem obu naszych lig będzie Fortuna. Dzięki temu co typowanie pierwsze 5 osób każdej z gier (a zatem łącznie 10 co wyścig!) będzie otrzymywało kody bonusowe na zakłady bukmacherskie na efortuna.pl. Do zwycięzców będzie wędrowało 30 zł, a do zawodników z miejsc 2-5 po 20 zł.

Uczestnicy nie będą informowani przeze mnie o wynikach. Jeżeli ktoś zajmie miejsce w pierwszej piątce po danym wyścigu, powinien zgłosić się na mcdon21@gmail.com

blankPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi