KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor
blank

Wyniki GP Australii

IMO_F3_DL-2092

Sztuka o wygrywaniu w F3, prawie jazdy, maturze i pomocy Red Bulla

 

Świeżo po ogłoszeniu programu Kacpra Sztuki w Formule 3, ukazał się wywiad z nim w Radiu RMF FM. Przed Polakiem bardzo intensywny rok.

Dziś o godz. 11:00 ogłoszono, że Kacper Sztuka będzie kierowcą MP Motorsport w Formule 3. Jest on drugim po Piotrze Wiśnickim kierowcą z Polski, który kiedykolwiek jeździł w F1.

Zespół Kacpra – MP Motorsport – daje jednak dużą nadzieję na to, że jego wyniki będą znacznie lepsze niż w przypadku Wiśnickiego.

Czy dostanie się do F3 to dla Kacpra tylko przystanek w drodze do celu?

 

„To spełnienie marzenia z dzieciństwa, które potem przerodziło się w cel. Teraz celem jest Formuła 2, a potem Formuła 1. Myślę, że to duży krok ku jego spełnienia. I to będzie kolejny krok, który przybliża mnie do królowej motorsportu” – mówi Kacper Sztuka.

„MP Motorsport jeszcze w poprzednich sezonach było zainteresowane współpracą ze mną. Teraz udało się dogadać na cały sezon. To trzecia najlepsza ekipa ubiegłego sezonu dlatego na pewno mają narzędzia by stawać na podium i wygrywać. Szykuje się bardzo mocny skład na ten sezon, zespół jest bardzo zmotywowany i nie możemy się go doczekać” – dodaje kierowca.

Jak zamierza podejść do swoich startów?

„Będę skupiać się na pojedynczych rundach, pojedynczych wyścigach i realizować swoje cele i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale z pewnością jadę tu po to by wygrać” – zaznacza Kacper.

 

Ważną rolę w dostaniu się do F3 w przypadku Kacpra miała współpraca z Red Bullem. Jak obecność w Red Bull Junior Team pomaga Polakowi?

„Został ułożony dla mnie plan treningowy, bazujemy na doświadczeniach Red Bulla z ostatnich kilkunastu lat, jestem prowadzony w najlepszy możliwy sposób, poznaję dużo wiedzy teoretycznej i zdobywam wsparcie mentalne i techniczne” – mówi.

Niedawno Sztuka zdał egzamin na prawo jazdy (za pierwszym razem), a w najbliższych miesiącach będzie przygotowywał się do matury. Czeka go zatem intensywny okres.

Całej rozmowy z nim wysłuchacie tutaj.

Źródło: rmfon.pl

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi