KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Akademia ORLEN Team

Ci Polacy mogą zdobyć punkty do Superlicencji

 

Mówienie o Superlicencji w przypadku polskich juniorów to zapewne mocne wybieganie w przyszłość, ale mimo wszystko warto zobaczyć, którzy z naszych mogą się do niej zbliżyć w tym sezonie.

*By nie pisać tego przy każdym zawodniku uprzedzę tu, że w przypadku Tymka Kucharczyka, Kacpra Sztuki i Mateusza Kaprzyka sprawdzą się nieoficjalne doniesienia/plany i wystartują oni odpowiednio w GB3 Championship, Formule 3 i ELMS.

Kacper Sztuka

 

Aktualnie punktów: 14
Do zdobycia w sezonie 2024: 30

Teoretycznie rzecz biorąc, Kacper Sztuka po sezonie 2024 może mieć szansę ubiegania się o Superlicencję. Wystarczy „tylko” przejechać 100 km bolidem F1 i wygrać Formułę 3. To oczywiście wykracza nawet poza strefę marzeń, ale tak czy inaczej trzeba docenić możliwości, jakie daje F3.

 

Kacper za 6. miejsce we Włoskiej Formule 4 w sezonie 2022 oraz wygranie tej serii w ubiegłym roku zdobył 14 punktów do Superlicencji (2 + 12). W tym roku może zdobyć nawet 30 punktów, bo tyle dostaje triumfator F3.

W FIA F3 punktowanych jest 10 pozycji w klasyfikacji generalnej według schematu 30-25-20-15-12-9-7-5-3-2.

Roman Biliński

 

Aktualnie punktów: 0
Do zdobycia w sezonie 2024: 25

Roman w prawie każdym sezonie swoich dotychczasowych startów pokazywał przebłyski, ale brakuje mu regularności by zajmować wyższe pozycje w klasyfikacji generalnej i zdobyć punkty do Superlicencji. Teraz liczymy na otwarcie jego dorobku.

 

W serii FRECA punktowanych jest 9 pozycji w klasyfikacji generalnej według schematu 25-20-15-10-7-5-3-2-1

Tymek Kucharczyk

 

Aktualnie punktów: 7
Do zdobycia w sezonie 2024: 10

Tymek Kucharczyk prawdopodobnie będzie jeździł w GB3 Championship, w której do zdobycia będzie mniej punktów niż na przykład w Hiszpańskiej czy Włoskiej F4. Seria ta została uwzględniona w aktualizacji systemu punktowego FIA na ten sezon. Tempo Tymka w ubiegłym sezonie pokazuje, że może on walczyć z powodzeniem o wysoką zdobycz.

W GB3 Championship punktowanych jest 5 miejsc według schematu 10-7-5-3-1.

 

Maciej Gładysz i Jan Przyrowski

 

Aktualnie punktów: 0
Do zdobycia w sezonie 2024: 12

Tych kierowców omówię łącznie ponieważ ich obecne osiągnięcia jeżeli chodzi o Superlicencję są takie same. Przed nimi pierwszy sezon w single seaterach i to w mocnych ekipach więc szanse na zakończenie sezonu z punktami do Superlicencji są wysokie.

W Hiszpańskiej F4 punktowanych jest 7 miejsc według schematu 12-10-7-5-3-2-1.

Inni

 

Punkty do Superlicencji zbierają kierowcy w wielu seriach, również długodystansowych. Trzeba jednak pamiętać, że aby taką licencję otrzymać, trzba przejechać 2 pełne sezony w single seaterach.

 

Jakub Śmiechowski

Aktualnie punktów: 16
Do zdobycia w sezonie 2024: 18

Kuba będzie w tym roku jeździł w serii IMSA i tam punktowanych jest 8 miejsc według schematu 18-14-10-8-6-4-2-1.

Mateusz Kaprzyk

Aktualnie punktów: 0
Do zdobycia w sezonie 2024: 10

Jeżeli Mateuszowi uda się dołączyć do bardzo mocnej stawki LMP2 w European Le Mans Series to będzie on mół zdobyć nawet 10 punktów. Punktowanych jest pięć pierwszych pozycji według schematu 10-7-5-3-1.

To oczywiście nie musi być zamknięta lista. Nie wszyscy kierowcy mają już potwierdzone programy i liczymy na to, że będzie ich więcej.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi