KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Piastri Norris McLaren

Świetny Piastri, fatalne oceny Hamiltona i Pereza

 

Oceny mediów po Grand Prix Kataru były bardzo zróżnicowane, ale w opinii większości najlepszym kierowcą weekendu był Oscar Piastri.

Debiutujący w tegorocznej stawce Piastri od aż 3 portali dostał maksymalną notę za rywalizację na Losail. Jego średnia wyniosła 9,6. Jedynym kierowcą ze średnią ponad 9 był Max Verstappen, który „10-tki” dostał tylko od jednego portalu, podobnie jak trzeci George Russell.

Media doceniły również starania Lando Norrisa i Estebana Ocona.

Najgorzej oceniono Lance Strolla, Lewisa Hamiltona i Sergio Pereza. Lewis dostał nawet 2-kę, a Perez 1-kę od jednego z portali.

 

Największe różnice w ocenach występowały właśnie w przypadku Lewisa Hamiltona, który dostawał od 2 do 7,5.

MKierowcaAMuSCrash.netf1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Oscar Piastri10101099489.60
2Max Verstappen 9109.599.5479.40
3George Russell9108.59743.58.70
4Lando Norris88998428.40
5Esteban Ocon797.586.5387.60
6Valtteri Bottas897.576.5387.60
7Charles Leclerc88.57.566367.20
8Guanyu Zhou77.577634.56.90
9Fernando Alonso78.57.565346.80
10Alex Albon877.546.5336.60
11Carlos Sainz7b/o7b/o5196.33
12Yuki Tsunoda66655.528.55.70
13Pierre Gasly656.54425.55.10
14Nico Hulkenberg665.534.5255.00
15Kevin Magnussen55555255.00
16Logan Sargeant45554234.60
17Liam Lawson45.554422.54.50
18Lance Stroll544.553.5224.40
19Lewis Hamilton 537.523.5214.20
20Sergio Perez314.542.5153.00

W klasyfikacji generalnej ocen mediów zaszły spore zmiany. O dwa miejsca – na podium – awansował Lando Norris. Zrobił to kosztem Lewisa Hamiltona i Liama Lawsona. Nowozelandczyk stracił aż 3 miejsca.

O 3 pozycje awansował Oscar Piastri. Dwa miejsca stracił Carlos Sainz.

 

Na ostatnich trzech miejscach bez zmian.

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.280
2Fernando Alonso7.890
3Lando Norris7.652
4Lewis Hamilton 7.58-1
5George Russell7.351
6Alex Albon7.171
7Liam Lawson7.10-3
8Oscar Piastri7.073
9Charles Leclerc7.060
10Carlos Sainz7.05-2
11Daniel Ricciardo6.95-1
12Esteban Ocon6.721
13Pierre Gasly6.69-1
14Yuki Tsunoda6.431
15Sergio Perez6.38-1
16Nico Hulkenberg6.010
17Guanyu Zhou5.830
18Valtteri Bottas5.831
19Lance Stroll5.68-1
20Kevin Magnussen5.560
21Logan Sargeant4.910
22Nyck de Vries4.660

fot. Red Bull Content Pool

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi