KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Leclerc Bahrain 2023 f1

Leclerc obiecuje całkowicie nowe Ferrari

 

Dzięki doświadczeniom i wiedzy zdobytym w dwóch ostatnich sezonach, Ferrari ma przygotować znacznie lepsze auto na sezon 2024.

Ostatnie kilka tygodni natchnęło optymizmem Leclerca: zwycięstwo, pole position i stała obecność w pierwszej piątce Ferrari dały nadzieję na lepszą końcówkę sezonu 2023 i nie tylko.

„Nauczyliśmy się wiele podczas Monzy, szczególnie na temat naszych słabości. Po Monzy zrozumieliśmy więcej rzeczy, które przydadzą się w tym roku. Kilka ostatnich wyścigów było naprawdę pouczających. Czy to już wszystko – tego nie wiemy bo nie zakończyliśmy jeszcze naszego procesu rozwojowego w tym roku” – mówi Leclerc.

„To jednak bardzo ważne dane i to dobrze, że zrozumieliśmy te kwestie przed końcem sezonu. Przed nami nadal kilka wyścigów, w których możemy naciskać w określonych kierunkach. Są rzeczy, które testowaliśmy na Monzy by upewnić się, że nam pomogą i ta było. Nauczyliśmy się też dużo na Zandvoort. Nie zmieni to naszego sezonu, ale to dobre wieści” – dodaje Monakijczyk.

 

Leclerc mówi, że Ferrari zrobiło dobry krok naprzód. Wszystko to przyda się ekipie z Maranello podczas prac przed sezonem 2024.

„Im więcej się nauczymy, tym więcej detali dopracujemy przed kolejnym rokiem. Projekt auta na sezon 2024 będzie zupełnie inny niż tegoroczny. Mając obecną wiedzę, jesteśmy pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru” – zaznacza Charles.

Rewolucji nie chce jednak szef Ferrari, Frederic Vasseur.

„Myślę, że musimy pozostać spokojni i nie wyciągać wniosku, że wszystko było złe i musimy całość zmienić. Nie staniemy się mistrzami świata po dwóch tygodniach. Musimy zachować spokój i dotychczasowe podejście by rozwijać się krok po kroku. Nie ma jednak magii w tym sporcie i nie znajdziecie magicznego przycisku, dzięki któremu znajdziecie pięć czy sześć dziesiątych. Jeżeli chcesz wykonać duży krok, musisz najpierw zrobić tysiąc malutkich kroczków – mówi Francuz.

„Prawdopodobnie na Zandvoort odblokowaliśmy coś jeżeli chodzi o zrozumienie ustawień i budowaliśmy na tym tempo na Monzy. Przede wszystkim to krok naprzód jeżeli chodzi o pewność siebie wszystkich i myślę, że to najlepszy sposób przygotowania do przyszłości. To z pewnością pomoże wszystkim” – dodaje Vasseur.

Źródło: f1i.com

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi