KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Kubica Węgry Hungaroring debiut 2006

Kubica wysoko w ciekawym zestawieniu

 

Zmiany kierowców w trakcie sezonu obecnie są rzadkością, ale niegdyś były na porządku dziennym. Portal planetf1.com zamieścił ciekawe zestawienie najlepszych takich roszad.

Zestawienie powstało oczywiście w związku ze świetnym wejściem do Formuły 1 Liama Lawsona, który zastąpił Daniela Ricciardo, zastępującego Nycka de Vriesa.

Portal planetf1.com postanowił wymienić 10 najlepszych zmian w trakcie sezonu F1 w XXI wieku. Oto miejsca 8-10 w tym zestawieniu:

10. Winkelhock za Albersa w Spykerze (2007 rok)
9: De la Rosa za Montoyę w McLarenie (2006 rok)
8: Vandoorne za Alonso w McLarenie (2016 rok)

 

Na 7. miejscu znalazł się Robert Kubica, ale w kontekście zastąpienia go przez Sebastiana Vettela w 2007 roku. Miało to miejsce po GP Kanady, gdy Polak nie dostał zgody lekarzy na start. Niemiec wszedł za niego i w debiucie zdobył punkt za 8. miejsce.

Oto kolejne miejsca w zestawieniu:
6: Kobayashi za Glocka w Toyocie w 2009 roku
5: De Vries za Albona w Williamsie w 2022 roku
4: Vettel za Speeda w Toro Rosso w 2007 roku

Na trzecim miejscu dziennikarze umieścili Roberta Kubicę za sezon 2006, w którym zastąpił Jacquesa Villeneuva.

 

„Notowania mistrza świata z 1997 roku były w najniżsym punkcie w 2006 roku po tym, jak pokonywał go wyraźnie Nick Heidfeld. Po 12 wyścigach sezonu on i BMW rozstali się. Młody talent Robert Kubica został wybrany w jego miejsce i od razu zaimponował w stawce. Pokonał Heidfelda w kwalifikacjach w swoim debiucie, a w wyścigu został pechowo zdyskwalifikowany z punktowanej pozycji podczas GP Węgier. Szybko sobie to jednak powetował znakomitą jazdą na Monzy, gdzie zajął 3. miejsce w swoim zaledwie trzecim wyścigu. To stało się motorem napędowym do jego obiecującej kariery, która niestety została przerwana przez wypadek w 2011 roku” – tłumaczą to wskazanie dziennikarze.

Na 2. miejscu znalazło się zastąpienie Hamiltona przez Russella w 2020 roku podczas GP Sakhir. Russell prowadził przez sporą część wyścigu, zaliczał ciekawe manewry wyprzedzania i zaliczył niezły wynik mimo pecha z przebitą oponą.

Zestawienie wygrał Max Verstappen, który zastąpił w 2016 roku Danila Kvyata w Red Bullu. W swoim pierwszym wyścigu dla głównej ekipy Max wygrał, wykorzystując kolizję Mercedesów.

Zgodzicie się z kolejnością tego wyliczenia?

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi