KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

20231016124350_pexels-photo-13857977.jpeg

Klasyfikacja generalna Formuły 1. Max Verstappen wciąż liderem po GP Japonii

Formuła 1 to kultowy wyścig. W zawodach udział biorą słynni kierowcy z całego świata. Doskonale wiedzą, jak współzawodniczyć, ponieważ do tych zawodów przygotowują się przez cały rok. Bycie liderem Formuły 1. to prawdziwy honor. Po Grand Prix Japonii liderem nadal jest Max Verstappen. Jesteś ciekaw kolejnych wyścigów? Postaw swoje typy (formuła 1 typy) i wyłoń najlepszego kierowcę.

  • Klasyfikacja F1 – mistrz świata Formuły 1?
  • Red Bull Racing, czyli klasyfikacja kierowców F1
  • Klasyfikacja generalna — Grand Prix Kataru

Klasyfikacja F1 – mistrz świata Formuły 1?

Max Verstappen jest nadal liderem i postacią znaną na całym świecie. Kim jest ta osoba? Verstappen to młody kierowca, zaledwie 26-letni, który urodził się w Holandii, a mieszka w Belgii. W wieku 17 lat został najmłodszym uczestnikiem Formuły 1. Startował w Grand Prix Australii. Urodził się w 1997 roku, jest zatem zaledwie młodym wilkiem, ale już rozpoznawalnym. Trzykrotnie wygrał Formułę 1 w latach 2021, 2022 i 2023. Wszyscy czekają na jego kolejne poczynania i duże zwycięstwa. Wie, że musi jeszcze popracować, ale nie jest już postacią anonimową.

Red Bull Racing, czyli klasyfikacja kierowców F1

Formuła 1 to wyjątkowy wyścig. Niejedna osoba marzy o starcie, ale Max Verstappen marzyć już nie musi, on już zwyciężył, co nie znaczy, że porzuci marzenia o kolejnych wygranych. Jego serce skradła Kelly Piquet, córka byłego brazylijskiego kierowcy Formuły 1. Wiadomo nie od dzisiaj, że ludzie z tego środowiska trzymają się razem. Kelly ma dziecko z Rosjaninem, ale jest obecnie związana z Verstappenem. Ojciec młodego Holendra także był kierowcą Formuły 1. Można powiedzieć zatem, że pasja przeszła z ojca na syna. I jest to dziedzictwo bardzo dobrze widoczne. Jego matka zajmowała się kartingiem, a sam Max wygrał 21 wyścigów kartingowych. Później przyszedł czas na Formułę 1. Jest to jak najbardziej naturalne w jego przypadku. Max twierdzi, że kocha to, co robi, daje się ponieść biegowi wydarzeń i nie zadaje zbyt wiele pytań. Jest to dla niego najlepsze i daje mu znakomite efekty. Nie ma to jak działanie i podejmowanie wyzwań. Konsekwencja i pracowitość także popłacają, o czym świadczy szybka kariera młodego Holendra. Na pewno jeszcze niejeden raz o nim usłyszymy i będziemy podziwiali jego wielkie zwycięstwa.

Klasyfikacja generalna — Grand Prix Kataru

Jesteśmy tu po kolejnym znakomitym wyścigu, podczas którego Max obronił swój tytuł. Nie przeszkodził mu w tym George Russell, ani Lewis Hamilton jadący pod marką Mercedes. Jak będą wyglądać kolejne wyścigi? Na to pytanie z pewnością odpowie nam klasyfikacja Formuły 1.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi