KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

mitsubishi_xforce_l200_i_delica mini

Good Design Awards dla 3 modeli Mitsubishi


Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że nowy jednotonowy pickup Triton/L200*1, nowy kompaktowy SUV Xforce*2 oraz nowy kei-car Delica Mini*3 zdobyły nagrodę Good Design Award 2023 przyznawaną przez Japan Institute of Design Promotion.

Mitsubishi Motors stara się tworzyć wyjątkowe projekty w oparciu o swoją filozofię stylistyczną „Robust & Ingenious” (solidny i pomysłowy). Firma dąży do oferowania klientom niezawodnych i atrakcyjnych rozwiązań, opierając się na swoich podstawowych wartościach, takich jak dynamika, solidność i funkcjonalność, a także kontynuując proces przemian i podążania z duchem czasu. Trzy nowe modele, Triton, Xforce i Delica Mini, zostały wyróżnione nagrodą Good Design Award za ucieleśnienie stylu Mitsubishi Motors, który stanowi rozwinięcie filozofii projektowej i jednocześnie wyraża ich indywidualne koncepcje stylistyczne.

Good Design Award
Nagroda Good Design Award, przyznawana od 1957 roku, jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii w ramach Systemu Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System), znanego jako system G-Mark. W ciągu ostatnich 60 lat celem programu była poprawa japońskiego przemysłu i jakości życia poprzez promowanie wzornictwa. Dzięki projektowi przyznano ponad 50 000 nagród. Dziś program stał się światową nagrodą za wzornictwo – wiele firm i organizacji z całego świata uczestniczy w jego rozwoju, a znak G-Mark, stanowi symbol doskonałego wzornictwa.


Good Design Award dla nowego Mitsubishi Triton/L200

Komentarze jury:
„Ten pickup jako partner do pracy i wypoczynku, wymaga mocy niespotykanej w pojazdach osobowych i dawania frajdy, która odróżnia go od innych pojazdów użytkowych. Stylizacja, na którą składa się przód o wyrazistej prezencji, charakterystyczne oświetlenie wykorzystujące diody LED, sylwetka wykorzystująca horyzontalne motywy i błotniki o prostokątnym zarysie, ,całkowicie spełnia te wymagania i wyraźnie przekazuje tożsamość marki. Pojazd oferuje ponadto przestronną kabinę, funkcjonalną deskę rozdzielczą, niską skrzynię ładunkową i inne udogodnienia, a jednocześnie wyróżnia się doskonałą jakością wykonania, czego wyrazem jest m.in. pokrywa skrzyni ładunkowej.”

Specjalna strona internetowa: https://www.mitsubishi-motors.com/en/products/triton

Nagroda dla nowego Mitsubishi Xforce
Oferowany na niektórych rynkach azjatyckich nowy Xforce to kompaktowy SUV, który oferuje komfort i praktyczne walory, do których należą przestronna kabina, przemyślane przestrzenie bagażowe i schowki wkomponowane w kompaktowe nadwozie, a także właściwości jezdne, pozwalające na bezpieczne podróżowanie w różnych warunkach pogodowych i drogowych. Jego design, oparty na koncepcji Silky & Solid, charakteryzuje się stylową, ale solidną, oryginalną sylwetką SUV-a i wyrafinowanym, nowoczesnym wnętrzem.

Komentarze jury:
„Stylistyka nadwozia, z potężnymi przednimi i tylnymi błotnikami będącymi centralnym elementem projektu, daje poczucie masywności pomimo kompaktowych rozmiarów pojazdu. Dodatkowo kształt reflektorów i zespolonych lamp tylnych nadaje modelowi urok zaawansowanego SUV-a. Natomiast wnętrze, dzięki dobrze zorganizowanemu, uporządkowanemu strukturalnie modelowaniu i umiejętnemu łączeniu kolorów, materiałów i wykończeni, wywołuje dreszczyk emocji, podobnie jak nadwozie. Wykorzystanie motywu sześciokąta w detalach wnętrza i nadwozia również przyczynia się do jednorodności całego projektu pojazdu.”

Specjalna strona internetowa: https://www.mitsubishi-motors.com/en/products/xforce/


Good Design Award dla nowego Mitsubishi Delica Mini
Nowa Delica Mini to kei-car kombi o wysokim zawieszeniu, łączący przestronne wnętrze i doskonałe właściwości jezdne. Stylistyka modelu Delica Mini, oparta na motywie Daily Adventure, imituje cechy SUV-a, sugerując dynamikę modelu Delica. Funkcjonalna kabina zapewnia wygodę zarówno podczas jazdy w terenie, jak i w codziennym użytkowaniu.

Komentarze jury:
„Stylistyka nadwozia zwraca uwagę na solidność, dynamikę i siłę, ale jednocześnie udaje jej się oddać sympatyczny charakter samochodu, zwłaszcza dzięki reflektorom w kształcie pierścieni z wycięciami w górnej części. Pomysłowość przejawia się również w kolorze nadwozia, który z powodzeniem łączy nowoczesne wzornictwo z wyrazistością kojarzącą się z przygodą. Wzornictwo wnętrza harmonizuje ze stylistyką zewnętrzną, tworząc wrażenie przejrzystości i solidności, natomiast ramki okienne, w których zastosowano kolorystykę nadwozia, dodają wnętrzu lekkości.”

1. Na niektórych rynkach sprzedawany jako L200. Sprzedaż w Japonii planowana jest na początek 2024 r.
2. Xforce nie jest sprzedawany w Japonii.
3. Kei-car to kategoria pojazdów w Japonii oznaczająca mikrosamochody.

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” – połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

Źrodło: informacja prasowa


Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi