KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

mitsubishi_xforce_l200_i_delica mini

Good Design Awards dla 3 modeli Mitsubishi


Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że nowy jednotonowy pickup Triton/L200*1, nowy kompaktowy SUV Xforce*2 oraz nowy kei-car Delica Mini*3 zdobyły nagrodę Good Design Award 2023 przyznawaną przez Japan Institute of Design Promotion.

Mitsubishi Motors stara się tworzyć wyjątkowe projekty w oparciu o swoją filozofię stylistyczną „Robust & Ingenious” (solidny i pomysłowy). Firma dąży do oferowania klientom niezawodnych i atrakcyjnych rozwiązań, opierając się na swoich podstawowych wartościach, takich jak dynamika, solidność i funkcjonalność, a także kontynuując proces przemian i podążania z duchem czasu. Trzy nowe modele, Triton, Xforce i Delica Mini, zostały wyróżnione nagrodą Good Design Award za ucieleśnienie stylu Mitsubishi Motors, który stanowi rozwinięcie filozofii projektowej i jednocześnie wyraża ich indywidualne koncepcje stylistyczne.

Good Design Award
Nagroda Good Design Award, przyznawana od 1957 roku, jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii w ramach Systemu Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System), znanego jako system G-Mark. W ciągu ostatnich 60 lat celem programu była poprawa japońskiego przemysłu i jakości życia poprzez promowanie wzornictwa. Dzięki projektowi przyznano ponad 50 000 nagród. Dziś program stał się światową nagrodą za wzornictwo – wiele firm i organizacji z całego świata uczestniczy w jego rozwoju, a znak G-Mark, stanowi symbol doskonałego wzornictwa.


Good Design Award dla nowego Mitsubishi Triton/L200

Komentarze jury:
„Ten pickup jako partner do pracy i wypoczynku, wymaga mocy niespotykanej w pojazdach osobowych i dawania frajdy, która odróżnia go od innych pojazdów użytkowych. Stylizacja, na którą składa się przód o wyrazistej prezencji, charakterystyczne oświetlenie wykorzystujące diody LED, sylwetka wykorzystująca horyzontalne motywy i błotniki o prostokątnym zarysie, ,całkowicie spełnia te wymagania i wyraźnie przekazuje tożsamość marki. Pojazd oferuje ponadto przestronną kabinę, funkcjonalną deskę rozdzielczą, niską skrzynię ładunkową i inne udogodnienia, a jednocześnie wyróżnia się doskonałą jakością wykonania, czego wyrazem jest m.in. pokrywa skrzyni ładunkowej.”

Specjalna strona internetowa: https://www.mitsubishi-motors.com/en/products/triton

Nagroda dla nowego Mitsubishi Xforce
Oferowany na niektórych rynkach azjatyckich nowy Xforce to kompaktowy SUV, który oferuje komfort i praktyczne walory, do których należą przestronna kabina, przemyślane przestrzenie bagażowe i schowki wkomponowane w kompaktowe nadwozie, a także właściwości jezdne, pozwalające na bezpieczne podróżowanie w różnych warunkach pogodowych i drogowych. Jego design, oparty na koncepcji Silky & Solid, charakteryzuje się stylową, ale solidną, oryginalną sylwetką SUV-a i wyrafinowanym, nowoczesnym wnętrzem.

Komentarze jury:
„Stylistyka nadwozia, z potężnymi przednimi i tylnymi błotnikami będącymi centralnym elementem projektu, daje poczucie masywności pomimo kompaktowych rozmiarów pojazdu. Dodatkowo kształt reflektorów i zespolonych lamp tylnych nadaje modelowi urok zaawansowanego SUV-a. Natomiast wnętrze, dzięki dobrze zorganizowanemu, uporządkowanemu strukturalnie modelowaniu i umiejętnemu łączeniu kolorów, materiałów i wykończeni, wywołuje dreszczyk emocji, podobnie jak nadwozie. Wykorzystanie motywu sześciokąta w detalach wnętrza i nadwozia również przyczynia się do jednorodności całego projektu pojazdu.”

Specjalna strona internetowa: https://www.mitsubishi-motors.com/en/products/xforce/


Good Design Award dla nowego Mitsubishi Delica Mini
Nowa Delica Mini to kei-car kombi o wysokim zawieszeniu, łączący przestronne wnętrze i doskonałe właściwości jezdne. Stylistyka modelu Delica Mini, oparta na motywie Daily Adventure, imituje cechy SUV-a, sugerując dynamikę modelu Delica. Funkcjonalna kabina zapewnia wygodę zarówno podczas jazdy w terenie, jak i w codziennym użytkowaniu.

Komentarze jury:
„Stylistyka nadwozia zwraca uwagę na solidność, dynamikę i siłę, ale jednocześnie udaje jej się oddać sympatyczny charakter samochodu, zwłaszcza dzięki reflektorom w kształcie pierścieni z wycięciami w górnej części. Pomysłowość przejawia się również w kolorze nadwozia, który z powodzeniem łączy nowoczesne wzornictwo z wyrazistością kojarzącą się z przygodą. Wzornictwo wnętrza harmonizuje ze stylistyką zewnętrzną, tworząc wrażenie przejrzystości i solidności, natomiast ramki okienne, w których zastosowano kolorystykę nadwozia, dodają wnętrzu lekkości.”

1. Na niektórych rynkach sprzedawany jako L200. Sprzedaż w Japonii planowana jest na początek 2024 r.
2. Xforce nie jest sprzedawany w Japonii.
3. Kei-car to kategoria pojazdów w Japonii oznaczająca mikrosamochody.

O Mitsubishi Motors:
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła w 2017 roku nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” – połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

Źrodło: informacja prasowa


Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi