KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
37 Sztuka, US, Spa 2023-00229 (1)

Sztuka: Celujemy w F3, nie mam planu B

 

Kacper Sztuka ma przed sobą ostatnie rundy Formuły 4, ale Polak skupia się na przyszłości i przejścia do zaplecza Formuły 1.

Kacper Sztuka jest obecnie na 4. miejscu w klasyfikacji Włoskiej Formuły 4, lideruje także w serii Euro 4. Polak chce kolejnych zwycięstw, ale patrzy już w przyszłość. Po trzech sezonach jazdy we Włoskiej F4, jego ambicje są wysokie.

„Naszym celem jest FIA Formuła 3 i robimy wszystko, by tam pojechać. Mamy oferty od bardzo dobrych zespołów właśnie z tej serii. Jedyną kwestią teraz by to spiąć jest budżet, który jest niemały” – mówi Kacper w rozmowie z Radiem Wnet.

„Gdzieś się już coś zaczyna się pojawiać, trwają rozmowy ale póki co nic jest pewne. Cały czas zbieramy i robimy wszystko by tam wystartować w przyszłym roku” – dodaje Polak.

 

Jakie dokładnie to ekipy?

„Nie chcę wymieniać nazw konkretnych zespołów, ale z pewnością nie są to zespoły z końca stawki” – odpowiada Kacper.

A czy gdyby ten plan się nie powiódł czy Kacper rozważy starty w innej serii, na przykład FRECE?

„Budżet potrzebny na starty w Formule Regionalnej, a w Formule 3 jest dość podobny mimo wszystko bo w F3 nie ma tylu dni testowych. Skupiamy się więc na F3 i jeżeli to nie wyjdzie to nie mam żadnego planu B. Oczywiście mając do wyboru siedzenie w domu czy jechanie we FRECE wybrałbym FRECĘ, ale jest początek września i skupiamy się na F3” – mówi zawodnik US Racing.

 

Kacper przyznaje, że wieści na temat jego przyszłości nie należy spodziewać się w najbliższym czasie.

„Myślę, że rozstrzygnięcia należy spodziewać się nieprędko, no chyba że w jakiś magiczny sposób znajdzie się sponsor, wówczas będziemy mogli to szybko potwierdzić. Ale myślę, że proces zbierania budżetu będzie dłuższy” – mówi zawodnik Akademii Orlen.

Pozostaje nam życzyć powodzenia Kacprowi. O wyniki sportowe jesteśmy spokojni, potrzeba teraz zaufania ze strony sponsorów.

Całej rozmowy z Kacprem wysłuchacie tutaj. 

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi