KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Lance Stroll, Aston Martin F1 Team

Stroll: Nie chodziło o brak jazd

 

Zajęcie w tym sezonie ostatniego miejsca w kwalifikacjach Astonem Martinem chluby nie przynosi. Jak swój fatalny wynik tłumaczy Lance Stroll?

W ostatnich dniach mówiło się nieco o formie Lance Strolla i jego wynikach na tle Fernando Alonso. Szef Astona Martina, Mike Krack mówił, że tylko w skromnej części deficyt wynika z różnic między kierowcami. Reszta to błędy o awarie po stronie garażu syna właściciela ekipy.

Dziś, tracąc ponad 0,8 sekundy do Fernando Alonso, Stroll znów dał krytykom pole do manewru. Tłumaczyć mógł go brak jazdy w piątek. Pierwszy trening opuścił bo jechał za niego Felipe Drugovich, a w drugim po przejechaniu 2 okrążeń w jego aucie doszło do usterki układu paliwowego.

Stroll po dzisiejszych kwalifikacjach mówił jednak, że nie chodziło o to.

 

„Nie przejechałem żadnego okrążenia w pierwszym czy drugim treningu wczoraj i o ile to nie pomogło, to nie sądzę aby było przyczyną dzisiejszego rezultatu” – mówi Lance.

O co zatem chodziło?

„Było zdradliwie. Nie miałem przyczepności. Musimy przyjrzeć się temu, co dzieje się z samochodem. Podchodziłem do tej sesji jak do każdej innej – chciałem wycisnąć jak najwięcej z samochodu, przygotować się i dać z siebie wszystko” – mówi Stroll.

„Niestety, w tej sesji tak nie było i nie wiem czemu. Po prostu nie czułem żadnej przyczepności w samochodzie. Nie mogłem cisnąć, gdy tego potrzebowałem” – dodaje Lance.

Wyprzedzanie na Monzy nie należy do najtrudniejszych, ale Astonowi brakuje prędkości maksymalnych, co raczej nie pomoże Kanadyjczykowi.

„Jutrzejszy wyścig będzie trudny. Przede mną duża praca do wykonania, ale jesteśmy do niej dobrze przygotowani” – mówi Stroll.

Źródło: formu1a.uno
fot. Aston Martin

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi