KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

WRT Fuji WEC

Siła jest! Kto na kwalifikacje? Po piątku na Fuji

 

Tylko jedna sesja treningowa przed 6h Fuji WEC była rozgrywana w reprezentatywnych warunkach. Nasze zespoły pokazały w niej bardzo dobre tempo.

Wyniki

 

Pierwszy trening:

Wyniki 1 treningu 6h Fuji

Skrót

 

Drugi trening:

Wyniki 2 treningu 6h Fuji

Onboard IEC:

Prędkości maksymalne (2. trening)

IEC z najgorszą prędkością w stawce, WRT #41 w środku LMP2.

 

predkosci treningu 6h fuji

Najlepsze czasy kierowców (2. trening)

best lapy 6h Fuji

Statystyki WRT #41 (2. trening)

 

WRT

Statystyki Inter Europol Competition (2. trening)

iec stats

Ode mnie

 

Treningi były dość spokojne – mieliśmy dwa krótkie okresy Full Course Yellow, ale bez poważnych przygód kierowców.

Robert Kubica wyjeżdżał jako pierwszy na oba treningi, ale raczej nie oznacza to, że pojedzie kwalifikacje. Biorąc pod uwagę warunki, WRT zostawiło najszybsze przejazdy na świeżych oponach na koniec sesji. Było to możliwe ponieważ podczas pierwszego treningu używano wyłącznie deszczówek, oszczędzając komplet slicków.

 

I w tej to końcówce na tor wyjechał Louis Deletraz, uzyskując zdecydowanie (pół sekundy to dużo w LMP2) najlepszy czas sesji. W jutrzejszych kwalifikacjach (godz. 07:40) spodziewałbym się zatem wyjazdu Szwajcara. Z drugiej strony, WRT zastosowało nietypową strategię jeżeli chodzi o termin uzyskania najlepszego czasu okrążenia, co może wskazywać na to, że nie mają aż tak dużej przewagi nad rywalami.

Wiele jutro będzie zależało od pogody. Prognozy mówią, że może popadać, ale raczej rano i tor będzie przesychał. Dla nas to raczej dobre wieści, bo widać, że tempo na suchym jest – zarówno jeżeli chodzi o Inter Europol Competition jak i WRT. A to tym lepiej, że w niedzielę ma nie padać w ogóle.

Fuji to specyficzny tor, na którym trzeba znaleźć kompromis między prędkością na bardzo długiej prostej (prawie 1,5 km), a osiągami w wąskiej sekcji toru. Wygląda na to, że Kubica i spółka już ten kompromis znaleźli bo ich czasy w każdym z sektorów są konkurencyjne.

Vlog

 

O 6h Fuji, weekendzie Tymka Kucharczyka oraz przyszłości Roberta Kubicy porozmawiamy dziś o godz. 20:30. Zapraszam!

 

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi