KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

88d3423a5e855da3be1b26c2b9f4787a

Dlaczego bieżnia do użytku domowego jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących i zaawansowanych biegaczy?

O tym, że bieganie korzystnie wpływa na kondycję organizmu, nie trzeba nikogo przekonywać. Ta forma aktywności fizycznej niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych wartości nie tylko z fizycznego punktu widzenia. Pozytywna energia obejmuje bowiem również sferę psychiczną. Poprawia nastrój i samopoczucie. Dlatego też wieloletni biegacze decydują się na trening niezależnie od warunków atmosferycznych. Bieganie nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności i co istotne biegać można o każdej porze roku, a także o dowolnych porach dnia. I to ze względu na tę niezależność, wielu biegaczy inwestuje w bieżnię elektryczną do domu. Rozwiązanie pozwala im realizować plan treningowy nawet podczas intensywnych opadów deszczu lub skrajnie niskich temperatur. Jakie efekty daje regularne bieganie na bieżni? Jaka bieżnia domowa sprawdzi się najlepiej?

Czy bieżnie w domu mają sens?

Wiele osób wciąż żyje w przekonaniu, że bieżnie ze względu na spory wydatek są sprzętem przeznaczonym tylko do klubów sportowych. Tymczasem okazuje się, że do zakupu bieżni na własny użytek, przekonuje się coraz więcej biegaczy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprzętu do biegania, a bieżnie domowe nie są już tak kosztowne jak kilkanaście lat temu. Bieżnia elektryczna w domu umożliwia wykonanie treningu bez wychodzenia z domu i narażania organizmu na wyziębienie w sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo w dłuższej perspektywie czasu, inwestycja zwróci się zwłaszcza osobom, które odwiedzają siłownię tylko po to, aby zrealizować programy treningowe dla biegaczy. Z bieżni elektrycznych korzystają zarówno zaawansowani sportowcy, jak i osoby, rozpoczynające swoją przygodę z aktywnością. W przypadku tych ostatnich sprzęt pozwoli im wypracować prawidłową technikę biegu.

Dlaczego bieżnia elektryczna to dobra inwestycja?

Bieganie jest bardzo uniwersalnym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę, chcąc zrzucić nadbagaż kilogramów. Treningi biegowe stanowią bowiem świetny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Dlatego są częstym elementem planów treningowych rozpisywanych przez dietetyków lub trenerów personalnych. Efekty regularnych ćwiczeń widać już po pierwszym miesiącu. I to właśnie ze względu na systematyczność bieżnie do domowego użytku, mogą okazać się kluczem do zbudowania wymarzonej formy. Treningu nie wykluczy fatalna pogoda, brak czasu czy motywacji. Można go zrealizować w dogodnym czasie nawet późnym wieczorem, oglądając jednocześnie ulubiony serial. Bieżnia elektryczna do użytku domowego jest zatem receptą na poprawę sprawności fizycznej, wysmuklenia sylwetki, ale i ma korzystny wpływ na zdrowie emocjonalne.

Czym powinna się charakteryzować bieżnia domowa?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bieżni. Dlatego też przed zakupem warto określić własne oczekiwania wobec sprzętu oraz możliwości powierzchniowe w domu. Dużym zainteresowaniem cieszy się bieżnia magnetyczna wyposażona w magnesy, zapewniające opór. Jednak to bieżnia elektryczna lepiej sprawdzi się do ćwiczenia w domowych warunkach. Wynika to przede wszystkim z możliwości dostosowania tempa do biegacza, co doceniają zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące. Dzięki funkcji dostosowywania tempa, można z łatwością przejść z biegania do trybu chodzenia po pasie. Poza tym dostępna jest także bieżnia ciśnieniowa oraz antygrawitacyjna wybierana najczęściej przez użytkowników poddawanych rehabilitacji. Ostateczną decyzję o zakupie sprzętu, należy podjąć przede wszystkim w oparciu o jego parametry. Warto zwrócić uwagę na moc silnika oraz nośność, czy maksymalną wagę użytkownika,ponieważ bieżnie w zależności od konkretnego modelu, mają różne specyfikacje. Innym ważnym parametrem jest pas biegowy, który dobrze jest dopasować do miejsca, gdzie ma stanąć bieżnia domowa. Poza tym z indywidualnego punktu widzenia i programów treningowych, ważną cechę stanowi także maksymalna prędkość oraz kąt nachylenia sprzętu.

Bieganie od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Liczba biegaczy systematycznie wzrasta szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Wiele osób rezygnuje jednak z aktywności podczas chłodniejszych pór roku ze względu na ryzyko przeziębienia. Tymczasem niekorzystne warunki pogodowe, wcale nie muszą oznaczać zaprzestania treningów. Rozwiązaniem na martwy okres biegowy jest bieżnia domowa, na którą decydują się zarówno zaawansowani biegacze, jak i początkujący. W sklepach dostępnych jest wiele nowoczesnych modeli, co pozwala dopasować konkretny do indywidualnych potrzeb w tym także możliwości mieszkaniowych oraz budżetowych.

Materiał partnera

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 4 kwietnia:
godz. 4:30 – 1. Trening
godz. 8:00 – 2. Trening

Sobota, 5 kwietnia:
godz. 4:30 – 3. Trening
godz. 8:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 6 kwietnia:
godz. 7:00 – Wyścig

Popularne tagi