Zaskoczenia nie ma. Przez kolejne dwa sezony Lewis Hamilton i George Russell będą kierowcami Mercedesa.
Tym samym kończy się długa saga dotycząca przedłużenia kontraktu Mercedesa z Hamiltonem. Anglik zostaje w ekipie z Brackley, w której jeździ od sezonu 2013, gdy zastąpił tam Michaela Schumachera.
Hamilton zdobył z Mercedesem 6 tytułów mistrzowskich, a po słabszym sezonie 2022, teraz znów jest górą w pojedynku z partnerem zespołowym, George Russellem.
Nieoficjalnie spekulowało się, że dwuletnia umowa Hamiltona z Mercedesem może być warta nawet 70 milionów funtów. Oczywiście przy okazji dzisiejszych ogłoszeń żadne kwoty nie zostały podane.
Jedynym zaskoczeniem dzisiejszych wieści z Mercedesa może być informacja o przedłużeniu kontraktu również z Russellem. Młodszy z Anglików miał umowę do końca przyszłego roku, a dziś zostało ogłoszone jej przedłużenie o kolejny rok.
The Team is delighted to announce that Lewis and George will continue to lead its driver line-up in 2024 and 2025. 💪 pic.twitter.com/MSdlhUrOX7
— Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@MercedesAMGF1) August 31, 2023
„Codziennie marzymy o byciu najlepszymi i poświęciliśmy temu ostatnią dekadę wspólnej pracy. Dojście na szczyt nie dzieje się w trakcie jednej nocy czy w krótkim czasie. Wymaga zaangażowania, ciężkiej pracy i poświęcenia. To zaszczyt wpisywać się w księgi historii z tym niesamowitym zespołem. Nigdy nie byliśmy bardziej głodni zwycięstwa niż teraz. Uczyliśmy się z każdego zwycięstwa i każdej porażki. Kontynuujemy pogoń za naszymi marzenami i znów będziemy wygrywać. Jestem wdzięczny zespołowi, który wspierał mnie na torze i poza nim. Nasza historia nie jest skończona, jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć wspólnie więcej i nie ustaniemy aż tego nie zrobimy” – mówi Lewis Hamilton.
„Wychowywałem się z tym zespołem od momentu dołączenia do jego programu juniorskiego w 2017 roku. To mój dom i fantastycznie, że przedłużyliśmy naszą relację do 2025 roku. Po dołączeniu do Mercedesa w ubiegłym roku chciałem odwdzięczyć się za zaufanie i wiarę we mnie Toto i reszcie zespołu. Zdobycie pierwszego pole position i zwycięstwa w wyścigu było niezapomnianym uczuciem. Co najważniejsze, wspaniale było pracować ze wszystkimi w Brackley i Brixworth i robić postęp z naszym samochodem. Ich lojalność, wizja i ciężka praca inspirowały mnie. Poczyniliśmy znaczące kroki w ciągu ostatnich 18 miesięcy i jesteśmy coraz silniejsi jako zespół. Jestem podekscytowany mogąc nadal uczestniczyć w rozwoju w latach 2024 i 2025, gdy będziemy skupiać się by przewodzić stawce” – dodaje George Russell.