KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

37 Sztuka, US, Spa 2023-00229 (1)

Sztuka dominuje na Mugello, Biliński blisko 10-tki

 

Oprócz Formuły 1 oraz WEC, w ten weekend jadą również nasi juniorzy. Kacper Sztuka świetnie zaczął występy w nowej serii wyścigowej.

Sztuka rządzi

 

Na torze Mugello odbywa się pierwsza runda Euro 4. Seria ta została stworzona przez promotorów Włoskiej Formuły 4 i ma uzupełniać sezon zmagań kierowców najbardziej prestiżowej serii F4 w Europie. Kierowcy rywalizują takimi samymi samochodami jak we Włoskiej F4, a format weekendu będzie niemal identyczny. Kalendarz serii składa się z 3 rund, rozgrywanych pomiędzy lipcem a październikiem.

Dziś odbyły się treningi, do których przystąpiło 26 zawodników. W pierwszym Kacper Sztuka był najszybszy o blisko 0,4 sekundy. W drugiej natomiast Polak był ćwierć sekundy szybszy od drugiego kierowcy.

Wieczorem odbyły się kwalifikacje, w których pierwszej części Kacper uzyskał najlepszy czas o 37 tysięcznych przed Akshay Bohra.


Sztuka Euro 4 kwale

W drugiej czasówce Kacper zajął 5. miejsce:

2 kwale Sztuka


Zwiastuje to bardzo dobrze na dalszą część weekendu w wykonaniu kierowcy US Racing.

Biliński blisko 10-tki

 

Również na torze Mugello jedzie seria FRECA, a niej Roman Biliński. Podczas wczorajszego testu Polak był 18. w gronie 29 kierowców. W pierwszym treningu Polak zajął 13. miejsce.

freca trening 1


W drugiej piątkowej sesji kierowca Tridentu był 11.

2 trening freca 2023 mug

Tak przedstawia się łączony harmonogram występów Kacpra i Romana w sobotę i niedzielę:

Sobota, 8 lipca:
godz. 8:30 – Kwalifikacje FRECA
godz. 13:50 – 1. wyścig FRECA
godz. 14:50 – 1. wyścig Euro 4

Niedziela, 9 lipca:
godz. 8:30 – Kwalifikacje FRECA
godz. 11:20 – 2. wyścig Euro 4
godz. 16:20 – 2. wyścig FRECA
godz. 18:15 – 2. wyścig Euro 4

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi