KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
LCH2201_103329_56I0286

Stroll: Należy mi się tytuł szlachecki

 

Lawrence Stroll mówi, że jego zasługi dla brytyjskiej motoryzacji są niedoceniane, a to, co zrobił dla Astona Martina zasługuje „na tytuł szlachecki”.

Lawrence Stroll w 2018 roku kupił upadającą ekipą Force India, a następnie zmienił jej nazwę na Racing Point. W 2020 roku Kanadyjczyk zakupił udziały w brytyjskim producencie samochodów, Aston Martinie za 182 mln funtów.

Od dwóch sezonów jego zespół F1 jeździ pod nazwą Aston Martin i ma się coraz lepiej.

„Powinienem dostać tytuł szlachecki za to, co zrobiłem. Ocaliłem tysiące etatów i zbudowałem nową fabrykę Formuły 1 za setki milionów. Skala inwestycji jest ogromna” – mówi w rozmowie z AutoCar.

 

Pismo wymienia, że łączna kwota inwestycji ściągniętych przez Strolla do Astona Martina wyniosła około półtora miliarda funtów.

„To pokazuje moją ogromną wiarę w tę firmę. Nikt nie wyłożyłby takich pieniędzy w biznes gdyby nie wierzył w jego przyszłość” – dodaje Kanadyjczyk.

Stroll deklaruje, że w innych biznesach zawsze wygrywał i nie inaczej będzie teraz.

„Nikt z zarządu firmy nie został tu. W ciągu ostatnich 3 lat mogę mówić tylko za siebie i odpowiadać za to, co będzie” – mówi Stroll, pod którego rządami średnia cena sprzedaży Astonów wzrosła z 157 tys. funtów do 223 tys. funtów w 2023 roku. Kanadyjczyk chce to utrzymać.

„Nigdy nie chciałbym zobaczyć ceny wyjściowej Astona Martina za mniej niż 200 tys. dolarów. Gdy zostawałem prezesem, powiedziałem, że w latach 2024 – 2025 chcę 2 miliardów dolarów sprzedaży i 500 milionów dolarów zysku czyli sprzedaży rocznie około 9-10 tys. samochodów. Jesteśmy blisko osiągnięcia tego celu” – zaznacza Stroll.

Źródło: planetf1.com
fot. Aston Martin F1 Team

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi