KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Lando Norris, McLaren

Norris zdziwiony karą

 

Lando Norris dojechał w punktach w Grand Prix Kanady, ale kara 5 sekund, którą dostał za niesportowe zachowanie sprawiła, że ukończył rywalizację nawet za swoim partnerem z McLarena.

Norris na początku GP Kanady jechał za Oscarem Piastrim. Gdy na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa po wypadku George Russella, McLaren zdecydował się na wykonanie podwójnego pit-stopu. Norris, aby nie musieć czekać w alei serwisowej za swoim kolegą i zostać wyprzedzonym przez rywali, mocno zwolnił.

Sędziowie uzasadnieniu kary dla Anglika napisali, że pomiędzy nim a jego kolegą z zespołu była różnica 50 km/h w prędkości w zakrętach 10 – 13. Uznali oni, że było to „wbrew przepisom dotyczącym uczciwości rywalizacji i niesportowego zachowania, które mogło mieć wpływ na wyniki wyścigu – sprzeczny z etyką sportu”

Z taką interpretacją nie zgadza się główny zainteresowany.

 

„Nie sądzę, że zrobiłem coś złego. Zespół mi nie powiedział więc nie miałem pojęcia, za co dostałem karę. Powiedziano mi 3 sekundy przed zjazdem do boksów, że mam zjechać. Do tego momentu jechałem pełnym gazem. Nie ma to dla mnie sensu” – mówi Norris.

„Było mnóstwo przypadków, gdy zwalniałem przy VSC więc jeżeli dziś dostałem karę to powinienem też dostawać je przez 3 ostatnie lata – tak jak wszyscy inni!” – dodaje kierowca McLarena.

Norris stracił 2 punkty, które zdobyłby za 9. miejsce, na którym przyjechał.

„Powiedziałbym, że to był mój najlepszy wyścig w sezonie. Zaliczyłem w nim jedne z pierwszych wyprzedzań w sezonie. Wszystkie przeprowadziłem w nawrocie. Czułem się naprawdę pewnie na hamowaniach. Tempo samochodu było dobre, choć nie rewelacyjne. Ale wystarczyło by przytrzymać Alfy i Alpine. Szkoda, że straciliśmy miejsce” – dodał Norris.

Źródło: f1i.com
fot. McLaren F1 Team

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 7 czerwca
godz. 19:30 – FP1
godz. 23:00 – FP2

Sobota, 8 czerwca
godz. 18:30 – FP3
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 9 czerwca
godz. 20:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi