KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

James Key Sauber

Audi się zbroi – kluczowy pracownik przechodzi do Alfy

 

Bardzo ważna zmiana w Hinwil. Wieloletniego dyrektora technicznego Alfy Romeo, Jana Monchaux, zastępuje były inżynier McLarena, James Key.

Ważne informacje przekazał dziś rano zespół Alfa Romeo. Od 1 września nowym dyrektorem technicznym ekipy będzie James Key, który zastąpi na tym stanowisku Jana Monchaux.

Ekipa otwarcie przyznaje, że ta zmiana to element przygotowań Saubera do zostania „zespołem fabrycznym” w Formule 1 od 2026 roku. Wówczas to ekipa będzie nosiła nazwę Audi, a niemiecki producent ma przejąć do tego czasu większość udziałów w zespole.

Wcześniej szefem Sauber Group został Andreas Seidl, który przeszedł z McLarena. Właśnie tam Seidl przez wiele lat pracował z Jamesem Keyem. Odejście Keya z McLarena zostało ogłoszone na początku tego roku jako element restrukturyzacji działo technicznego ekipy z Woking.

 

Audi buduje zatem silny zespół w Hinwil przed przejęciem ekipy, które formalnie ma się dokonać wraz z 2026 rokiem.

Key pracował już wcześniej w Sauberze w sezonach 2010 – 2012, a zbudowane przez niego C31 czterokrotnie stawało na podium. Swoją przygodę w F1 zaczynał w Jordanie, gdzie był najmłodszym dyrektorem technicznym w wieku 33 lat. Pracował również w Toro Rosso zanim przeniósł się w 2019 roku do McLarena, gdzie pracował 4 lata.

„Jestem zachwycony, mogąc powitać Jamesa ponownie w Hinwil. Dołącza do nas by pomóc nam kształtować przyszłość tego zespołu. Od jego poprzedniego okresu w zespole, ale ekipę napędza to samo zaangażowanie. Jestem pewien, że wspólnie z utalentowanym zespołem będziemy w stanie nadal rozwijać się w kierunku, który obraliśmy. Zatrudnienie Jamesa to bardzo ważny krok w tej podróży. Posiada niesamowite doświadczenie w sporcie, nie tylko jako dyrektor techniczny, ale również w innych rolach w organizacji. Będzie prowadził proces transformacji strony technicznej naszej ekipy, wyznaczając narzędzia i kierunek, który musimy obrać” – skomentował Andreas Seidl, szef Sauber Group.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi