KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

Aston Martin Hiszpania

Alonso wzywa Astona do wdrożenia poprawek po Hiszpanii

 

Aston Martin nie jest zadowolony ze swojego występu w Grand Prix Hiszpanii, ale jednocześnie zachowuje spokój, myśląc o kolejnych zmianach.

„Poprawki, które przywiozły inne ekipy nie były widoczne w Miami i Monako – na torach ulicznych – i dopiero teraz pokazują one swój potencjał. Widzieliśmy w Barcelonie, że są mocniejsi” – mówił Fernando Alonso po GP Hiszpanii.

Fernando Alonso chce by jego zespół też przyspieszył z wprowadzaniem poprawek by sytuacja z Hiszpanii nie powtórzyła się. Aston już na GP Kanady planuje pierwsze zmiany.

„Fernando ma prawo naciskać na nas i domagać się poprawek. Coś przywieziemy do Kanady i będzie to krok naprzód” – mówi szef Astona Martina, Mike Krack, odpowiadając na apel Alonso.

Jednocześnie szef Astona mówi, że z dyspozycji Fernando Alonso nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków na temat formy bolidu ekipy z Silverstone. Alonso był 7, za Lance Strollem, a w kwalifikacjach nie miał tempa po uszkodzeniu podłogi.

 

„Łatwo jest mówić o słabszej formie ponieważ nie widzieliśmy pełnego obrazu w kwalifikacjach. To podobna sytuacja jak na początku roku, gdy powtarzamy, że potrzeba minimum 3 wyścigów żeby ocenić gdzie kto jest” – mówi Krack.

„Być może inni zrobili większy krok, ale pierwotne analizy póki co tego nie odzwierciedlają. Na twardych oponach w drugiej części wyścigu byliśmy konkurencyjni w porównaniu z rywalami” – dodaje.

Szef Astona Martina przyznaje jednak, że forma Astona w Hiszpanii zostanie dokładnie przeanalizowana.

„Musimy zrozumieć, co stało się na początku. Być może wpływ na to miały warunki, ale musimy dowiedzieć się, skąd różnice w naszej konkurencyjności w różnych fazach wyścigu” – mówi Krack.

Źródło: f1i.com
fot. Aston Martin F1 Team

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi