KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

large-2022 Miami Grand Prix - Thursday-10

Z jednego w drugi! Mamy kolejny raceweek!Po torze ulicznym w Azerbejdżanie, kierowcy Formuły 1 przenoszą się na inny obiekt w mieście – tym razem w Miami. Godziny rozgrywania sesji będą sprzyjały majówce.

Będzie to drugi weekend wyścigowy Formuły 1 w Miami. Ubiegłoroczny debiut był dość ciekawym widowiskiem – nie tylko na torze, ale również przed i po. Tym razem znów czeka nas sztuczna marina, a przed wyścigiem coś „szczególnego”. Kierowcy mają wyjechać na pola startowe 10 minut wcześniej i – jak głoszą plotki – czeka nas coś, czego przed wyścigami F1 jeszcze nie było. Wszystko w ramach show dla amerykańskich kibiców.

Jeżeli chodzi o bardziej sportowe wydarzenia to możemy spodziewać się interesującego ścigania ze sporą liczbą wyprzedzań. W ubiegłym roku było tu 55 udanych manewrów. Kierowcy mieli też sporo problemów na dohamowaniach i podobnie może być w tym roku bo na całej nitce toru położono nową nawierzchnię.

Harmonogram

 

Tym, co Was zapewne na teraz najbardziej interesuje jest harmonogram weekendu. Powiedziałbym, że będzie on dość przyjazdy bowiem sesje będą zaczynały się późno, co oznacza, że ostatnie dni Majówki będziemy mogli dobrze wykorzystać.


Piątek, 5 maja
godz. 20:30 – 21:30 – Pierwszy trening F1
godz. 22:00 – 23:00 – Konferencja prasowa
godz. 22:00 – 22:30 – Pierwszy trening Porsche Carrera Cup North America
godz. 00:00 – 01:00 – Drugi trening F1
godz. 01:25 – 01:55 – Drugi trening Porsche Carrera Cup North America

Sobota, 6 maja
godz. 16:15 – 16:45 – Kwalifikacje Porsche Carrera Cup North America
godz. 18:30 – 19:30 – Trzeci trening F1
godz. 20:05 – 20:50 – Pierwszy wyścig Porsche Carrera Cup North America
godz. 22:00 – 23:00 – Kwalifikacje F1
godz. 23:00 – 00:00 – Konferencja prasowa

Niedziela, 7 maja
godz. 18:25 – 19:10 – Drugi wyścig Porsche Carrera Cup North America
godz. 19:30 – 20:00 – Parada kierowców
godz. 21:30 – WYŚCIG F1

Oczywiście bliżej weekendu pojawią się kolejne informacje na temat rywalizacji w Miami.

Zbierzemy 100 zł? Będzie dzień bez reklam w treści standardowych wpisów! Kliknij tu i wybierz cel: „Dzień bez reklam”!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi