KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Tymek Kucharczyk

Sztuka i Kucharczyk najszybsi na treningach

 

Od świetnych treningów swoje weekendy wyścigowe zaczęli Tymek Kucharczyk i Kacper Sztuka. Obaj byli najszybsi w pierwszych piątkowych treningach.

Sztuka w czubie

 

Na Misano rozpoczęła się 2. runda Włoskiej Formuły 4. W czwartkowych treningach Kacper Sztuka zajmował 9. i 4. miejsca.

W pierwszym piątkowym treningu Polak był zdecydowanie najszybszy.

Kacper Sztuka wyniki 1. treningu Misano

W drugim zajął on 3. miejsce.


drugi trening sztuka misano

Dziś czekają nas dwie sesje kwalifikacyjne, a tak przedstawia się harmonogram na cały weekend:
Piątek, 5 maja:
godz. 17:45 – 1. kwalifikacje Włoskiej F4
godz. 18:10 – 2. kwalifikacje Włoskiej F4

Sobota, 6 maja:
godz. 12:10 – 1. Wyścig Włoskiej F4
godz. 17:35 – 2. Wyścig Włoskiej F4

Niedziela, 7 maja:
godz. 9:00 – 3. Wyścig Włoskiej F4

Wyścigi Włoskiej F4 będzie można oglądać w Viaplay z polskim komentarzem oraz na YouTube z angielskim.

Kucharczyk dominuje

 

Drugą rundę tegorocznych zmagań rozpoczęła też seria Tymka Kucharczyka – GB3 Championship. Kierowcy jadą na torze Silverstone.


Za nami już 5 sesji testowych. W pierwszej Tymek zajął 14. miejsce, a w drugiej 4. Od tego momentu trwa jednak dominacja Polaka. Wygrał on dwie ostatnie czwartkowe sesje oraz pierwszą piątkową.

Oto wyniki dzisiejszej sesji:

Wyniki Tymek Kucharczyk GB3 Silverstone


Tak przedstawia się harmonogram na dalszą część weekendu:

Sobota, 6 maja:
godz. 11:40 – Kwalifikacje GB3 Championship
godz. 15:52 – 1. Wyścig GB3 Championship

Niedziela, 7 maja:
godz. 11:02 – 2. Wyścig GB3 Championship
godz. 16:40 – 3. Wyścig GB3 Championship

Wyścigi tej serii można oglądać na YouTube z angielskim komentarzem

Zbierzemy 100 zł? Będzie dzień bez reklam w treści standardowych wpisów! Kliknij tu i wybierz cel: „Dzień bez reklam”!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi