KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor
blank

Wyniki GP Australii

CNE22400-Edit

McLaren uruchamia program dla młodych kierowcówMcLaren wraca do korzeni i wzorem innych ekip uruchamia swój program rozwoju młodych talentów, który ma pozwolić kierowcom na dojście na szczyty motorsportu.

McLaren ma swoje zespoły w czołowych seriach wyścigowych – Formule 1, IndyCar czy Formule E, ale w ostatnich latach nie miał programu juniorskiego. Nie oznacza to jednak, że nie wspierał młodych kierowców. Choćby teraz pod opieką koncernu jest Ugo Ugochukwu – rywal Kacpra Sztuki we Włoskiej Formule 4. Amerykanin jest typowany na przyszłego kierowcę F1.

W ramach nowo uruchomionego programu, McLaren będzie wspierał młodych kierowców juz od kartingu przez kolejne serie juniorskie, celując we wprowadzenie największych talentów do F1.

„Oprócz wsparcia raczkujących talentów, program będzie również wspierał nieco bardziej doświadczonych profesjonalnych kierowców w innych seriach, dostarczając im okazji do nabrania doświadczenia w Formule 1” – czytamy w informacji prasowej.Będzie chodziło o testy czy jazdy treningowe w F1, IndyCar czy Formule E. Do McLaren Driver Development Programme wcieleni zostali kierowca IndyCar Pato O`Ward, kierowca rezerwowy McLarena Alex Palo oraz młody kierowca McLarena, wspomniany wyżej Ugo Ugochukwu.

„McLaren ma długie tradycje w rozwijaniu talentów pojawiających się w motorsporcie i czynienia z nich najwyższej klasy kierowców i cieszę się, że będzie to kontynuowane w dalekiej przyszłości. Mamy w McLarenie doświadczony zespół, który będzie prowadzony przez Emanuele Pirro. Będą oni w stanie dostarczać wsparcie i możliwości wymagane do rozwoju czystych, młodych talentów i robienia z nich wysoce konkurencyjnych profesjonalnych kierowców wyścigowych” – mówi Zak Brown, szef McLarena.

„Przy szerokim portfolio McLarena w F1, IndyCar czy Formule E, będziemy dobrze usytułowani by pomóc młodym talentom od startu ich karier aż do profesjonalnych karier. Mamy ekscytujące, stabilne talenty – Pato, Alexa i Ugo i jestem podekscytowany, że będziemy kontynuować ich rozwój, budując McLaren Driver Develompent Programme” – dodaje.


„Jestem podekscytowany z wielu względów. McLaren odgrywał kluczową rolę w mojej karierze, dając mi szansę zdobycia doświadczenia w aucie F1 i przygotowania się do pracy u boku Senny, Prosta czy Bergera. Wspólnie z moim zespołem będziemy kreować program, wybierając najlepszych kierowców i dając im narzędzia, który potrzebują by wykorzystać swój talent” – mówi Emanuele Pirro.

„Uwielbiam pracę z młodymi kierowcami i pomaganie im w rozwoju. Zawsze, gdy pracowałem z nimi w przeszłości, zdobywałem cenne doświadczenie i liczę, że podobnie będzie teraz. McLaren ma niesamowitą historię. Wiele to dla mnie znaczy i jestem bardzo dumny, że mogę być częścią tego programu. Jestem wdzięczny Zakowi Brownowi i Andrei Stelli za danie mi tej szansy” – dodaje.

fot. McLaren Media Centre

Zbierzemy 100 zł? Będzie dzień bez reklam w treści standardowych wpisów! Kliknij tu i wybierz cel: „Dzień bez reklam”!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi